Emine Şenyaşar’ın ağıtları adliye çevresinde yankılandı

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” talebiyle sürdürdüğü oturma eylemi 45. gününde.

Emine Şenyaşar, eşi ve iki oğlunu kaybettiği saldırıyla ilgili dosyadaki gizlilik kararının kaldırılması taleplerinin reddedilmesine gözyaşları içinde ağıtlar yakarak tepki gösterdi.

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesine devam ediyor.

Gizlilik kararının kaldırılması talebine ret

Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, “adalet” talebiyle Şanlıurfa Adalet Sarayı önündeki oturma eylemlerine 45’inci gününde de devam etti. Şenyaşar ailesi, 3 aile bireyinin Suruç Devlet Hastanesi’ndeki saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında dosyaya konulan gizlilik kararına yaptıkları itirazın reddedildiğini belirtti.

Emine Şenyaşar, gözyaşları içinde ağıt yakarak karara tepki gösterdi. Ailenin sosyal medya hesabı Twitterdan, şu ifadeler paylaşıldı:

“Üç yıl önce Suruç Devlet Hastanesinde üç insanımız katledildi. Dosyadan gizlilik kararının kalkmasını talep ettik. ÜSTÜNLERİN HUKUKU uygulanarak talebimizi heyet reddetti. Sırada Anayasa Mahkemesi var. ÂDALET sağlanana kadar direneceğiz. Buradan gitmeyeceğiz.”

Yeni1Mecra