Emine ve Ferit Şenyaşar gözaltına alındı

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde “adalet” nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar ile Ferit Şenyaşar bir kez daha “darp” edilerek gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Şenyaşar ailesi, “Zulüm değil adalet istedik. Bize reva görülen adalet bu mu?” dedi.

Fotoğraf: Jinnews

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde 2018 yılında AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesi sürüyor.

Bakan Gül’e istifa çağrısı

Sabah erken saatlerde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, “adalet nöbeti” eylemlerini 73’üncü gününde de sürdürüyor. Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterdan etiketlenen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün bir çocuğa oyuncak hediye ettiği fotoğraf paylaşılarak, şunlar ifade edildi:

“Sayın ADALET Bakanı Gül! Çocuklara oyuncak dağıtma! Halk sizden oyuncak istemiyor. Halka ADALET dağıt! Şanlıurfa ADALET Sarayı’nda üstünlerin hukuku uygulanıyor. Devletin hastanesinde insanlık suçunu işleyenler korunuyor. Adaleti sağlayamıyorsan istifa et!”

Aile eylemini sürdürürken gözaltına alındı

Şenyaşar ailesi eylemini sürdürürken gözaltına alındı. Gözaltına alınmalarına ilişkin Twitter hesabından şu paylaşım yapıldı: “Adalet nöbetimize devam ederken annem ve beni hukuka aykırı şekilde gözaltına aldılar. Adliye önünde ekip aracına zorla bindirildik ve bizi bu halde bekletiyorlar. ZULÜM DEĞİL ADALET İSTEDİK. BİZE REVA GÖRÜLEN ADALET BU MU?”

Paylaşımda, polis ekibi aracında olduklarının görüntüleri de yer aldı.

MA’nın geçtiği bilgilere göre; darp edilerek gözaltına alınan Emine ve Ferit Şenyaşar’ın, gözaltı gerekçesinin “kamu görevlisine hakaret” iddiası olduğu öğrenildi. Emine Şenyaşar ile Ferit Şenyaşar’ın HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın ziyaretinden önce gözaltına alınmaları dikkat çekti.

Yeni1Mecra