Erbaş: Namazlarımızı evimizde de olsa cemaatle kılmaya çalışalım

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın, Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Namazlarımızı evimizde de olsa mümkün mertebe cemaatle kılmaya çalışalım” ifadesi dikkat çekti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayı dolayısıyla sosyal medya hesabı Twitterdan görüntülü mesaj paylaştı. Yaşanan salgın nedeniyle ramazan ayının buruk bir şekilde karşılandığını belirten Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

“Bu durum, elbette bizleri ümitsizliğe ve karamsarlığa düşürmeyecektir. Bizler inanıyoruz ki, her zorluğun ardından mutlaka kolaylıklar vardır. Bizlere düşen, yaşadığımız bütün sıkıntıların birer imtihan vesilesi olduğu bilinciyle, bu geçici dünyada bir mümine yakışır şekilde vakur ve asil bir duruş sergilemektir, içinde bulunduğumuz bu hassas süreçle ilgili üzerimize düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirip, gerekli tüm tedbirleri alarak ramazan ayını mümkün olan en güzel şekilde ihya etmektir.”

‘Namazlarımızı cemaatle kılmaya çalışalım’

Erbaş, hayatın yeniden gözden geçirilmesi, aile bağlarının güçlendirilmesi ve çocuklara İslam ahlakının öğretilmesi noktasında ramazan ayının fırsata dönüştürülmesi gerektiğini belirtti. Erbaş’ın açıklamasında, ” İbadetlerimizi hep birlikte yapmaya ve namazlarımızı evimizde de olsa mümkün mertebe cemaatle kılmaya çalışalım.” ifadesi dikkat çekti.

Erbaş, 6 Nisan’da yaptığı açıklamada “İstişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik.” demişti.

Yeni1Mecra