Erdoğan Arınç’a yüklendi, MHP camiasına şükranlarını sundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’a Kavala ve Demirtaş hakkındaki sözleri üzerinden yüklendi.

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve MHP camiasına şükranlarını sunarak, hep birlikte yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı.

Milletin temizlik, maske ve mesafe kuralları ile bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse birkaç hafta içinde salgın grafiğini yeniden aşağı çevirmeyi başaracaklarını belirten Erdoğan, “Aksi takdirde sınırlamalara devam etmek hatta belki ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz.” dedi.

İsim vermeden Arınç’a yüklendi

Erdoğan, konuşmasında isim vermeden Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’a iş insanı Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki sözleri üzerinden yüklendi. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez. Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara’dan İstanbul’a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Yasin Börü’lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz.” 

‘İstikametimizde en küçük bir değişiklik olmadı’

“Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala’larla hiçbir zaman bir arada olamayız.” diyen Erdoğan, ne dediklerinin, nerede durduklarının, nereye gittiklerinin belli olduğunu, istikametlerinde en küçük bir değişiklik olmadığını söyledi.

‘Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz’

Erdoğan, “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz.” dedi. Cumhur İttifakı’nı kurarken de samimi olduklarını ifade eden Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası mücadelemizi, nice sınamaları başarıyla geçerek bugünlere gelen Cumhur İttifakı’nın çatısı altında bütün bu adımları yürütüyoruz.” diye konuştu.

Bahçeli ve MHP camiasına teşekkür

“Sayın Bahçeli’ye ve tüm MHP camiasına, 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere ülkenin ve milletin menfaatine olan her hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” diyen Erdoğan, hep birlikte daha yapacak çok işleri ve hayata geçirecek çok politikaları olduğunu söyledi.

AB’ye çağrı

Avrupa Birliğine (AB) çağrıda bulunan Erdoğan, “Tam üyelikten mülteciler meselesine kadar ülkemize verdiğiniz sözleri tutun, birlikte daha yakın, daha verimli bir iş birliği tesis edelim.” dedi.

Kaynak: AA