Erdoğan: Bu zat, güya kendisi de bayan olan İstanbul İl Başkanı…

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları toplantısına tele-konferans sistemiyle bağlandı ve AB yaptırımlarını eleştirirken konuyu CHP’ye getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi “parti içindeki taciz ve tecavüzleri örtmeye çalışmakla” suçlarken, “Kılıçdaroğlu parti teşkilatlarında ayyuka çıkan tecavüz, taciz, hırsızlık vakaları konusunda tek laf etmiyor. Güya kendisi de bayan olan İstanbul İl Başkanı’nın tecavüz, taciz, hırsızlık iddialarının örtmesi karşısında da en küçük tepki göstermiyor” dedi.

CHP yönetimine seslenerek, “Her tecavüzün, tacizin, hırsızlığın hesabını vereceksiniz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’de tecavüz, taciz, hırsızlık kepazeliğine bulaşmış kim varsa hepsinin ipini pazara çıkaracaksınız. Yoksa bu ithamların gölgesi tüm CHP’lilerin üzerine düşer, böyle bir haksızlığa asla rıza göstermeyiz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin ‘Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Dolmabahçe Ofisi’nden canlı bağlantıyla katıldı.

Konuşmasında CHP’ye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP yönetiminin ve başındaki zatın saldırdıkları konulara bir bakın. Sadece ülkemizin güvenliğinin bel kemiğini oluşturan savunma sanayiindeki tavırlarına dikkat edin. Ülkemizin savunma sanayiini hedef alan hiçbir saldırı masum değildir. Bu saldırıların her biri terör örgütleri ve husumeti saplantı haline getiren beşinci kol faaliyetidir” dedi. 

CHP’li lideri Kılıçdaroğlu’nun uluslararası yatırımlar konusunda da ‘saldırıya geçtiğini’ savunan Erdoğan, “Bu anlayış hastalıklı bir zihniyet haline dönmüştür. 28 Şubat sürecinde başörtüsü yüzünden kız öğrencileri okullara, işyerlerine almayanlar bunlar değil miydi? Tek parti döneminde camileri kapatan, Aşık Veysel’i Ulus’a sokmayan bunlar değil miydi? Bugün de söze gelince kadın hakları savunucusu kesilen, önlerine gelenleri tacizci, tecavüzcü diye suçlayıp kendi partilerindeki olayların üstlerini kapatan bunlar değil miydi? Bunlarda onur, haysiyet olsa insan içine çıkmaktan imtina ederler” diye konuştu. 

“AK Parti’nin milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkarmak için çok çalışacağız”

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:  

“Salgın tedbirleri kapsamında il kongrelerimize bir kez daha ara vermek mecburiyetinde kaldık. 19 il kongremizi gerçekleştirmiştik. Hızlı bir takvimle il kongrelerimizi tamamlamayı hedefliyoruz. İl teşkilatlarımızla ilgili yürüttüğümüz değerlendirmeleri sürdürüyoruz. Partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etme gayreti içindeyiz. Bu teşkilat sadece AK Parti’nin değil, Türkiye’nin de umutlarını taşıyacaktır. AK Parti’nin milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkarmak için çok çalışacağız. İl başkanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza çok büyük görevler düşüyor.

3 hafta sonra yeni bir yıla gireceğiz. Tarih 2020’yi ilginç ve zor bir yıl olarak kayıtlara geçirecektir. Türkiye’nin 2020’yi nasıl kapattığını, 2021’i nasıl karşıladığını rakamlara bakarak anlayamayız. Önümüzdeki fotoğrafa ferasetli ve vizyoner bir yaklaşımla bakmak gerekiyor.

“CHP’de tecavüz, taciz, hırsızlık kepazeliğine bulaşmış kim varsa hepsinin ipini pazara çıkaracaksınız”

Partilerindeki tecavüz taciz hırsızlık furyaların üzerini örtmek için seçimlerin üzerinden 2 yıla yakın geçtikten sonra uyduruk dosyalarla eski yönetimleri suçlama kampanyası başlattılar. Buna karşılık rüşvet suçundan tutuklanan, kamuoyunun diline düşen CHP’li isimlerle ilgili çıt çıkarmıyorlar. iddiaların muhataplarına sesleniyorum: Bu kurnazlık sizi kurtarmaya yetmez, her tecavüzün tacizin hırsızlığın hesabını vereceksiniz. Yürüttüğünüz her gizli saklı ihanet pazarlığının hesabını vereceksiniz. Teşkilat ve belediyelerinizi PKK’dan FETÖ’ye kadar envai çeşit terör örgütü mensubuyla doldurmanın hesabını verecekseniz. Türkiye’nin milli proje ve politikalarını düşmana sufle verir gibi çarpıtıp malzeme haline getirmenin hesabını vereceksiniz. CHP yönetimine sesleniyorum: CHP’de tecavüz, taciz, hırsızlık kepazeliğine bulaşmış kim varsa hepsinin ipini pazara çıkaracaksınız. Yoksa bu ithamların gölgesi tüm CHP’lilerin üzerine düşer, böyle bir haksızlığa asla rıza göstermeyiz. Siyaseten farklı düşünsek de CHP’ye oy verenler ve siyaset yapanlar içinde namuslu insanlar olduğunu biliyoruz. Onların hakkını hukukunu onurunu korumak için bu iddiaların takipçileri olacağız. Sizlerin de kendi illerinizde üzerine gitmenizi, milletimizle paylaşmanızı istiyorum.