‘Erdoğan HDP engelini HDP’yi kapatarak mı aşmak istiyor?’

Dün sabah HDP’ye karşı yapılan gözaltı operasyonlarının yankıları sürüyor. Gazeteci Murat Yetkin, HDP: neler oluyor, sırada parti kapatma mı var?’ başlıklı bugünkü yazısında HDP’nin kapatılma ihtimalini yorumladı.

Yetkin, hukukla açıklanamayacak, zamanlamasının da anlaşılmayan bir operasyonun ne amaçladığını belirttiği yazısında ömrü Milli Görüş partilerinin kapatma davalarıyla mücadelede geçmiş Erdoğan’ın HDP’yi kapatmak isteyebileceğini vurguladı.

‘Dış hamaset yolları kapandıkça içerde düşman yaratma’

‘İçeride artık Yunanistan’a, Fransa’ya, ABD ve Rusya’ya haddini bildirme söylemiyle halının altına süpürülemeyecek gelişmeler var’ Murat Yetkin, dış hamaset yollarını tüketen iktidarın içerde baskıyı artırdığını ve kontrolü de kaybettiğini belirtti.

HDP kapatılabilir mi? sorusundan hareketle Yetkin şunları yazdı:

“Şimdi, “Devlet bana Kobani olaylarını bitirdiğimiz için teşekkür etmişti” diyen önceki HDP eş-başkanı Selahattin Demirtaş gibi, Sırrı Süreyya Önder de yeniden hapistir.
İnsanın aklına sırada HDP’nin kapatılmasının mı bulunduğu geliyor.

HDP’yi MHP teşvikiyle kapatabilir

Bütün siyasi hayatı parti kapatmalarla mücadele ile geçmiş Millî Görüş’ten gelen Erdoğan şimdi HDP engelini onu MHP liderinin teşvikiyle kapattırarak mı aşmak istiyor? Olmaz mı diyorsunuz?”

Kaynak: Yetkin Report