Erdoğan: Hedefimiz 2022’nin sonunda yeni bir Ayder

Ayder Yaylası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hedeflerinin 2022’nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ayder Yaylası’nda açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’ne bağlı Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulundu. Ayder Yaylasında yapılan çalışmalara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, Ayder’de çok güzel bir gelişme gördüğünü söyledi.

‘2022’inin sonunda yen bir Ayder ortaya çıkacak’

Halkın da memnuniyetini bizzat kendilerinden dinlemek suretiyle daha da memnun olduğunu belirten Erdoğan, “Hedefimiz inşallah 2022’nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Bu yeni Ayder, altyapısıyla, konutlarıyla, otoparklarıyla, restoranlarıyla herşeyiyle bizim için özellikle turizmde çok ciddi bir çekim alanı olacak. ” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, havalimanının bitişi ile Ayder’e gidiş gelişlerin gerek yurt içi gerek yurt dışı çok daha fazlalaşacağını savunarak, “Bu arada kayak turizmine yönelik çalışma da ilgili bakan arkadaşlarımızca daha önce yapılmıştı. Onun üzerinde de çalışmalar devam ediyor. Bütün bunlarla beraber bir kollektif anlayışı takip edeceğiz.” diye konuştu.

‘Hedefimiz turizme burayı açmak’

Şu anda üzerinde bulundukları altyapı kısmının 6 ayda bittiğini ama daha yapılacak çok şey olduğunu ifade eden Erdoğan, “Hedefimiz 2022’nin sonunda bütün buralardaki konutlardan otoparkına varıncaya kadar hepsini bitirmek. Gerek iç gerekse uluslararası turizme burayı açmak. Bu arada havalimanımızda bitmiş olacak. Havalimanının da bitişiyle burası çok ciddi bir çekim alanı haline gelecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakanlar eşlik etti

‘Kimse kusura bakmasın bunların yıkımı muhakkak olacak’

Uzungöl’de yapılan çalışmalara ilişkin soru üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:

“Hepsi olacak inşallah. Uzungöl de bizim için özellikle Trabzon bölgesinde ciddi bir çekim alanımız. Uzungöl ile ilgili çalışmalar da yoğun şekilde devam edecek. Orada da çalışmalar başladı. Kaçak yapıların ötesinde tamamıyla işgal. Bunların üzerinde ısrarla duruyoruz. Kimse kusura bakmasın. Bunların yıkımı muhakkak olacak. Yıkımla beraber kimseyi mağdur etmeden buralardaki hak sahiplerine bu inşaatların yapımıyla birlikte konutsa konut, mağaza ise mağaza, bunun dışında otel vesaire neyse bunların haklarını da teslim etmekte hiçbir zaman tereddüdümüz olmayacak.”

Erdoğan, daha sonra bir kafede kendisine ikram edilen kahveyi içti.

Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Çiğdem Karaaslan ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti.

AA – RİZE