Erdoğan: İçişleri Bakanımızın yanında olacağız

Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili sessizliğini bozan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız.” diyerek, “Bu tezgahı da Allah’ın izniyle bozacağız, hiç endişeniz olmasın.” dedi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Akşener’e seslenerek, “Size buradan ekmek çıkmaz, boşuna uğraşmayın.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fotoğraf: Arşiv/AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu. İnsan Hakları Eylem Planı ile millete taahhüt ettikleri daha fazla özgürlük ve daha güçlü demokrasi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Erdoğan, “Geçtiğimiz ay Resmi Gazete’de yayımlanan İnsan Hakları Eylem Planı da bu sürecin bir parçasıdır. Son olarak, reform çalışmalarımızın yeni bir halkasını oluşturan dördüncü yargı paketi de yakında Meclisimize sunulacaktır.” dedi.

‘4. ve 5. yargı paketi için kolları sıvıyoruz’

Bu paketle idari yargıda vatandaşın işini kolaylaştıran, ceza yargılamasında güvenceleri artıran çok önemli yenilikler getirildiğini savunan Erdoğan, “Hemen ardından beşinci yargı paketi için kolları sıvıyoruz.” şeklinde konuştu. Erdoğan, “Amacımız, 15 Temmuz’da milletin yazdığı destanı hukukla taçlandıran, darbecilerden millet adına hesap soran yargının daha iyi işlemesi ve hukuk devletinin tüm unsurlarıyla tahkim edilmesidir.” diye ifade etti.

‘Suç örgütlerini, 19 yıl boyunca birer birer çökerttik’

Suç örgütlerini 19 yıl boyunca, ellerindeki tüm imkanları alarak birer birer çökerttiklerini savunan Erdoğan, “Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendinden menkul, cafcaflı lakaplarla anılan sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi, hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik.” dedi.

Erdoğan, Soylu ve Yıldırım’a sahip çıktı

Erdoğan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in itiraf ve iddialarına ilişkin de sessizliğini bozdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile uyuşturucu ticaretiyle oğlu Erkan Yıldırım’ın gündeme geldiği AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a sahip çıkan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir.”

‘Suç çetelerinin mensuplarını nereye kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz’

Suç çetelerinin mensuplarını, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Tıpkı FETÖ’cüler gibi, tıpkı PKK’lılar gibi, bu suçluları da ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız.” diye konuştu.

‘Bu tezgahı da Allah’ın izniyle bozacağız’

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdiye kadar nasıl şahsımız, partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmediysek bu tezgahı da Allah’ın izniyle bozacağız, hiç endişeniz olmasın. Buradan sesleniyorum; Bay Kemal, Bayan Meral size buradan ekmek çıkmaz, boşuna uğraşmayın.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023’tür. Seçimin 2023’te yapılacağını defalarca tekrarlamış olmamıza rağmen, erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nereden aldıkları açık.” diye konuştu.

Kaynak: AA