Erdoğan Kastamonu, Bartın ve Sinop’u afet bölgesi ilan etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bozkurt’ta yaptığı konuşmada sel felaketleri ve orman yangınları üzerinden eksiklikleri nedeniyle iktidarı eleştirenleri hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde konuştu. Erdoğan, yaşanan felaket sonucu Kastamonu, Bartın ve Sinop’u “genel hayata etkili afet bölgesi” olarak ilan ettiklerini duyurdu.

Dünyanın pek çok yerinde felaketler yaşandığını söyleyen Erdoğan, “ABD’si de Kanada’sı da Almanya’sı da böyle. Bu tür felaketlerle boğuşuyorlar. Bir felakettir gidiyoruz” dedi.

Eleştirenleri hedef aldı

Erdoğan, sel felaketleri ve orman yangınlarında eksiklikler nedeniyle iktidarı eleştirenleri hedef alarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu işin siyaseti olmaz. Ama bazı kanallarda siyasetle alakası olmayan tipler çıkıyor. Bu afetlerin neyin gelip, nasıl götürdüğünden haberi olmayanlar çıkıyor. İleri geri konuşuyorlar. 1 gram iş üretemeyenler konuşuyor. Biz işimize bakacağız. Onların bu yaklaşım bizi üzmez, böyle bir zamanda bir olmamız lazım. Bozguncular burada da ortaya çıkabiliyor. Ormanlarımız yandı, bitmedik ki. 19 senede biz bu ülkede 5,5 milyar ağaç diktik. Nasıl diktiysek, yine dikeceğiz. Küllerimizden ayağa kalkacağız. Bu işi de biz başaracağız. Şimdi konuşuyorlar, ne yangın ne sel bölgelerine giderler, sadece oturdukları yerden gazel okurlar. Şu kritik dönemi başarıyla geride bıraktığımızda insanlarımızın önünde yepyeni bir dönem başlayacaktır.”

MA / KASTAMONU