Erdoğan köprü açtı: Habis zihniyet, başörtüsü hazımsızları

Elazığ ile Malatya’yı birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü’nün açılış töreninde konuşan Erdoğan, muhalefeti “Türkiye’nin hukukta, demokraside, özgürlükte ilerlemesine tahammül edemezler” diyerek suçladı.

Erdoğan köprü açılışına uzaktan katıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 720 milyon liraya mal olan proje ile Elazığ ve Malatya’yı birbirine bağlayan Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli’nin açılış töreninde konuştu.

Törene Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle bağlanan Erdoğan, toplam uzunluğu 660 metreyi, orta açıklığı 380 metreyi bulan Kömürhan Köprüsü’nün, kendi grubunda dünyanın 4. büyük projesi unvanını taşıdığını dile getirdi.

İnşa ettikleri köprünün Elazığ ile Malatya’yı birbirine bağlamanın ötesinde ülkenin doğu, batı, kuzey ve güney ulaşım aksının en önemli noktalarından birini oluşturduğunu ifade eden Erdoğan, konuşmasında muhalefete de yüklendi.

Erdoğan, “Ülkemizde sürekli ilkelerden bahsedip hiçbir üretim yapmayan zihniyet hâlâ varlığını sürdürmektedir. Bunlar hiçbir hayırlı adım atmadıkları gibi atılan adımlardan da rahatsız. Türkiye’nin hukukta, demokraside, özgürlükte ilerlemesine tahammül edemezler. Ayasofya’nın ibadete açılmasından başörtüsü hazımsızlığına kadar birçok alanda bu habis zihniyetin yansımalarını görüyoruz” dedi.

Muhalefeti “Türkiye’nin ekonomide ve yatırımlarda olduğu gibi demokraside, hukukta, özgürlüklerde de ilerlemesine tahammül edemezler” diyerek suçlayan Erdoğan, devamında şunları söyledi:

“Ayasofya’nın ibadete açılmasından başörtüsü hazımsızlığına kadar bir çok alanda bu habis zihniyetin yansımalarını görüyoruz. Ama biz bunlara aldırmadan hizmet siyaseti diyoruz, eser siyaseti diyoruz.”

“Milletimizin önüne işte burada olduğu gibi eserlerimizle, hizmetlerimizle, yaptıklarımızla ve yapmayı taahhüt ettiklerimizle çıkıyoruz. Bu anlayışla tüm dünyayı esir alan salgın şartlarına rağmen geride bıraktığımız 2020 yılında da hizmet siyasetinden zerre taviz vermedik.” 

MA