Erdoğan: Polis yılbaşı partilerine baskın yapacak

Koronavirüs nedeniyle evlerde düzenlenecek yeni yıl partilerine kesinlikle izin verilmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekirse evlere baskın yapacağını belirtti.

Erdoğan, cuma çıkışı açıklamalarda bulundu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yeni yıl için evlerde parti düzenlenmesine kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.

Erdoğan, cuma namazı çıkışında yaptığı açıklamalarda, koronavirüs aşı ile ilgili ise, “Aşı olacağımı zaten Ayasofya Camisi’nden bir cuma çıkışında açıklamıştım. Bu konuda tüm vatandaşlarımı da aynı şekilde bu hassasiyete davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan da Putin’i övdü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Erdoğan ile görüş ayrılıklarımız var ama sözünü tutan biri” şeklindeki açıklaması hatırlatılan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Sayın Putin’le tanıştığımdan bu yana ben de kendisini aynen bu şekilde tanıdım. Gerçekten özü sözü bir, verdiği sözde duran… Temenni ederim ki şu ana kadar sürdürdüğümüz münasebetleri bundan sonra yine aynı şekilde sürdürürüz. Şu anda da aramızdaki ticaret hacmine baktığımız zaman hedeflerimize de aynı kararlılıkla yürüyoruz.”

Yılbaşı partilerine operasyon

Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında otellerde, villalarda düzenlenecek yılbaşı partilerine müsaade edemeyeceklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumların bu konuda her türlü tedbiri alacağını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Pazartesi günü Kabine toplantımız olacak. Bütün güvenlik güçlerimiz yılbaşında oteller, konaklama alanlarına ilişkin denetimleri sıkılaştıracak. Biz bu gibi topluluklara asla izin vermeyeceğiz.  Bu tür partiler otellerde, villalarda olsun, güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil.”

İsrail’le ilişkiler sürüyor

Erdoğan, açıklamalarının devamında Türkiye-İsrail ilişkilerine de değindi. “Bizim İsrail’le istihbari noktada ilişkilerimiz kesilmiş değil. En tepe noktadaki kişilerle bazı sıkıntılar yaşıyoruz” diyen Erdoğan, “En tepe noktadaki kişilerle bu tür sıkıntılar olmasa, ilişkilerimiz çok farklı olabilirdi. Filistin politikalarını kabul etmemiz mümkün değil. Filistin’deki kardeşlerimize karşı takındıkları tavrı kabul etmemiz mümkün değil” diye konuştu.