Erdoğan: Türkiye’nin diğer 80 vilayetinde demokrasi, hak, özgürlük adına ne varsa sizde de aynısı mevcut değil mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak’ta partisinin il kongresine katıldı. Halka seslenen Erdoğan, ‘diğer illerde olan özgürlük sizde de var mı?’ diye sordu.

Recep Tayyip Erdoğan

AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Erdoğan’ın Şırnak konuşmasından dikkat çeken satırlar şöyle:

  • “Yaklaşık 1,5 yıllık bir hasretin ardından bütün kardeşlerimi selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında Şırnak’a özel şükranlarımı iletmek istiyorum. 11 Mart’ta buraya geldiğimde, Şırnak Belediye Başkanlığı’nı AK Parti’ye emanet ettiniz.”
  • “Bu sonuçla Şırnak Türkiye genelinde seçim kazandığımız 24 il belediyesinin arasında Rize’nin ardından 2. sırada yer aldı. Belediye Başkanımız Mehmet Yarka kardeşime ve ekibine de teşekkür ediyorum. İnşallah Şırnak’a layık bir belediyecilik anlayışı ortaya koyarak, bu güvenin karşılığını hizmet olarak vereceğiz.
  • Bugün Şırnak’a elimiz boş gelmedik. Kongremizden sonra katılacağımız törenle 3,5 milyar lirayı geçen 591 projenin resmi açılışını yapacağız. Şırnak’a yaptığımız yatırımların özet bir değerlendirmesini de paylaşacağız. Eser ve hizmetlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.
  • AK Parti il kongrelerimizin ilkini Şırnak’ta gerçekleştiriyoruz. Kongrelerimiz, 81 şehrimin tamamını dolaşacaktır. Biz de el verdiğince vatandaşlarımızla kucaklaşacağız. Tüm Türkiye’yi bir kez daha kat etmiş olacağız. Son 19 yılda AK Parti Genel Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak 81 vilayetin hepsine defalarca gittim. Ülke ve dünya meseleleriyle ilgili biz kulağımızı da gönlümüzü de milletimize çeviriyoruz. Siz ne diyorsanız, ne bekliyorsanız onu yapmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Haber Merkezi – AA