Erdoğan’a bilgi veren AKP’liler: Hasankeyf’in en ufak bir sorunu yok!

Hasankeyf’e ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi veren AKP’liler, Hasankeyf’in en ufak bir sorunun kalmadığı bilgisini paylaştı.

12 bin yıllık antik kent Hasankeyf ve Dicle Vadisi’ni sular altında bırakacak olan Ilısu Barajı suları kente ulaşırken kentteki AKP’liler betona ve suya gömülen Hasankeyf için “Hiçbir sorun kalmadı” ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyon Milletvekili Veysel Eroğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan oluşan AKP’li heyet geçtiğimiz hafta Hasankeyf’te incelemelerde bulundu.

AKP’li heyet inceleme sonrası Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ı telefonda bilgilendirdi. Basına kapalı yapılan görüşmede Batman AKP İl Başkanı A. Akif Gür’ün “Sayın başkanım Hasankeyf’in hiçbir sorunu kalmadı!“ dediği öğrenildi.

Heyet 3 ay sonra Hasankeyf’te

12 Ağustos’ta Küçük Saray’daki su sızıntısı bu sızıntının bütün kaleyi etkilediği, yapılan 3 limanın da kopması, yeni yapılan yerleşkede yaşam koşulların kötüleşmesi gibi konuların gündeme gelmesi sonucu 3 aydır yapılacağı açıklanan ama sürekli ertelenen heyet gezisi gerçekleşti.

‘Hasankeyf’te en ufak bir sıkıntı yok’

Kale bölgesinde ve ilçede yapılan incelemelerden sonra basına kapalı bir şekilde Erdoğan’la telefonda görüşen heyetin görüşme görüntüleri ortaya çıktı.

AKP Batman İl Başkanı A. Akif Gür’ün bilgi verdiği anlara ait görüntülerde Gür’ün Erdoğan’a “Sayın Cumhurbaşkanım saygılarımı iletiyorum. Bugün sesimize ses oldunuz, güç oldunuz. Hasankeyf’in en ufak bir sorunu kalmadı. Allah’ın izniyle 17’sinde inşallah noktayı da koyacağız” dediği görülüyor.

MA