Erdoğan’a yaklaşma şartı: Son 24 saatte Covid testi yaptırmış olmak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantılarına katılmak için son 24 saatte Covid testi yaptırmak ve bunu belgelemek gerekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan

Mustafa Aksoy

Test sayıları ve testlerin yaptırılma zorluğunun tartışıldığı bu günlerde, Erdoğan’ın toplantılarına katılmak veya Erdoğan’a yaklaşmak için son 24 saatte covid testi yaptırmak gerektiği öğrenildi.

Belgelemek şart

Edindiğimiz bilgiye göre Saray toplantılarında, AKP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantılarda veya açık alanda yakınında yer alacak kişilerin Covid testi yaptırmış ve bunu belgelemiş olmaları gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sınırlı sayıda ziyaretçi aldığı, yurtdışından gelenlerin 14 gün bekledikten sonra tekrar Covid testi yaptırıp Saraya veya toplantılara girebildikleri öğrenildi.

AKP Genel Merkezi sonuçları arşivliyor

Testlerin hangi şartlarda, hangi hastanelerde yapıldığıyla ilgili olarak da; AKP Genel Merkezi’nin yönlendirmesiyle belirlendiği, sonuçların da kayıt altına alındığı edinilen bilgiler arasında.

Sağlık Bakanlığı Saray ve çevresinin testlerini günlük tabloya ekliyor mu?

Sağlık Bakanlığı’nın Saray ve çevresine yapılan testleri günlük Covid-19 tablosuna ekleyip eklemediği de tartışma konusu. Zira kimi AKP milletvekillerinin sosyal medya hesabından testlerinin pozitif çıktığını ve her gün test yaptırdığını paylaşmış ve bu da tartışma konusu olmuştu.

1 ayda 8 test yaptıran vekil

AKP milletvekili bir ayda 8 koronavirüs testi yaptırdığını açıklamıştı: TTB, ‘bu bir skandal’ diyerek tepki göstermişti.

AKP Hatay milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu bir ay içerisinde 8 test yaptırdığını ve son testinin pozitif çıktığını sosyal medya aracılığıyla paylaşmıştı.