Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ağır sözler

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Ya sen ne yüzsüzsün; terbiyesiz herif” sözlerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara 7’nci Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan, “İttifak ortaklarını incitmemek için bölücü terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez. Bay Kemal, şu teröristlere bir gün ‘terörist’ de be! Diyemez, onlarla ortak. Diyemez, demeyecek. Biz gümbür gümbür üzerine gidiyor ve bunları çökertiyoruz. ‘PKK’nın Suriye uzantısını terör örgütü olarak görmüyorum’ diyenler Bay Kemal ve yandaşlarıdır. Bize bunlar terörle mücadele dersi veremez” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na ağır sözler

Erdoğan, şöyle konuştu: “Utanmadan 13 şehidimizle ilgili olarak bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Ya sen ne yüzsüzsün ya? 5-6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır nasıl diyorsun? Terbiyesiz herif. Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin, utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanına fatura kesmeye kalkıyorsun. Biz bu yolda ağlayarak teröristi sevindirmeyeceğim diyen şehit babalarının asaletiyle yürüyoruz. Biz bu yolda 15 Temmuz gecesi tanklara meydan okuyan kadınlarımızın dirayetiyle yürüyoruz. Sen 15 Temmuz gecesi tankların arasından korumalarla Bakırköy Belediyesi’ne giden korkak bir adamsın! Biz ise diyoruz ki, “Koyun beni Hak aşkına yanayım, dönen dönsün ben dönmem yolumdan, yolumdan dönüp mahrum mu kalayım.

‘Biz bu yola kefenimizle çıktık’

Kılıçdaroğlu ve şürekâsı bilsin ki, baş veririz ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz. Bu cennet vatanı canımız pahasına FETÖ’cü hainlere de PKK’lı katillere de teslim etmedik, etmeyiz. Biz bu yola kefenimizle, tam bağımsız Türkiye hedefiyle çıktık. Bugünlere nice katil sürüleriyle mücadele ederek geldik. Sen önce teşkilatlarındaki DHKP-C’lileri temizle. Ey Kılıçdaroğlu, bunların da sana her şeyini ortaya çıkararak önüne koyacağız merak etme. Manşetlerle çarpıştık, devletin içine çöreklenmiş çetelerle çarpıştık. Cumhuriyet mitinglerinden Gezi olaylarına kadar nice provokasyonlara meydan okuduk, ama milletimizin teveccühünü hiçbir zaman boşa çıkarmadık. İnşallah böyle yolumuza devam edeceğiz.

‘Selo’yu savunuyorlar’

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne olmadık iftiraları atanlar siz değil miydiniz Bay Kemal. Gezi olayları sırasında vandallarla beraber İstanbul ve Ankara’yı ateşe verenler, belediye otobüsünü yakanlar siz değil miydiniz? Türkiye’yi darbe anayasasından kurtarma için attığımız adımları sabote eden siz değil miydiniz? Bu millet CHP’nin yaptıklarını unutmadığı için emaneti bunlara asla teslim etmedi, etmez. Bay Kemal şu anda Almanya o bölgelere kaçmış olan Dündar’ı savunuyor. Kimi savunuyor, Selo’yu savunuyor. Bunların suçlu olmadığına adeta hükmediyor.”

MA