Erdoğan’dan NATO Karargahı’nda art arda görüşmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’deki NATO Zirvesi kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Johnson ve Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Karargahında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahında başlayan ve 30 müttefik ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının ağırlanacağı zirve sürüyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında Fransa, İngiltere ve Almanya liderleriyle bir araya geldi.

Macron ile görüşme bir saate yakın sürdü

Erdoğan, ilk olarak NATO Karargahında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme 52 dakika sürdü.

İngiltere Başbakanı Boris Johnsan – Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Görüşmeler basına kapalı gerçekleşti

Erdoğan daha sonra İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile yine NATO Zirvesi kapsamında NATO Karargahı’nda basına kapalı görüştü. Yaklaşık 25 dakika süren görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak da yer aldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan’ın Almanya Başbakanı Angela Merkel ile NATO Karargahı’ndaki basına kapalı görüşme ise yarım saat sürdü. Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da hazır bulundu.

Kaynak: AA