Erdoğan’dan Saray’da büyük ziyafet

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna verdiği ziyafetin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Ziyafette koronavirüs önlemlerine uyulmadığı dikkati çekti.

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi için Saray’da büyük ziyafet verildi, görüntüler sosyal medyada paylaşıldı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde verdiği ziyafetin görüntüleri ortaya çıktı.

Yemeğe katılan konuklardan birinin cep telefonuyla çektiği görüntü sosyal medyada paylaşıldı. Arapça müzik eşliğinde verilen ziyafet sofrasında Erdoğan yemek yerken görülüyor.

AKP’li Şahin Tin, ‘kuru ekmek yiyorlarsa aç değiller’ demişti

Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, “Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” dedi. AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ise “O zaman aç değil demek” yanıtını vermişti.

15 Aralık günü gerçekleşen ‘kuru ekmek’ tartışmasından hemen iki gün sonra, Erdoğan’ın, el-Kazımi onuruna ziyafet vermesi sosyal medya tepkilere neden oldu.

Ziyafette koronavirüs önlemlerine uyulmadığı, masalardaki sandalyeler arasında boşluk bırakılmaması ve maske takılmaması da dikkat çekti.

MA