Erdoğan’dan yargı ve ekonomide reform açıklaması

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tekirdağ kongresinde konuştu. Erdoğan, yargıda ve ekonomide yeni bir reform dönemini başlatıyoruz, dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ kongresinde, ekonomide yeni paketleri açıkladıkça gözle görülür bir rahatlama olduğunu fark ediyoruz dedi.

Erdoğan’ın Tekirdağ kongresinde en dikkat çeken açıklaması ise yargıda ve ekonomide reform sözleri oldu.

Erdoğan’ın Tekirdağ kongresindeki konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Binlerce şükürler olsun ki milletimizin partimize teveccühü artarak sürüyor. Üye sayımızın 11 milyon 200 bini bulması bunun işaretidir.”

“Seçimden önce seçim kazanmanın yolu, bugünden milletimizle güçlü ve samimi bağlar kurmaktan geçiyor. Bu anlayıştaki bir partide milletle bağı kopuk yöneticiler asla olamaz.”

“Vatan topraklarına gözünü dikenlerden milletimizi birbirine düşman etmeye çalışanlara kadar tüm şer senaryolar tedavüle sokulmuştur.”

Sigara yasakları

“Şu anda koronavirüs döneminin en büyük belası sigara. Sigaraya kesinlikle artık ara vermek, kendi sağlığımız, sıhhatimiz için gerekli.”

2023 göndermesi

“Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşma mecburiyeti hiç olmadığı kadar gerekli hale gelmiştir. Ülkemizi 2023 vizyonuyla buluşturan parti olarak bu hedefleri hayata geçirmek de yine bizim görevimizdir. Sadece bununla kalmayacak bizden sonraki nesillere güçlü bir 2053 vizyonu miras bırakacağız. Bu tarihi ve kutlu mücadelede Tekirdağ’ı en önde görmek istiyoruz.”

“Türkiye’yi vesayetle, terörle, darbeyle siyasi ve sosyal kaos denemeleriyle istedikleri çizgiye getiremeyeceklerini görenler, ekonomimize de saldırmışlardır.”

Yargıda ve ekonomide reform iddiası

“Önceliğimiz şüphesiz ki enflasyonu süratle tek haneli rakamlara, ardından orta vadeli programımızdaki seviyelere çekmektir.”

“Yeni dönem parametrelerimizin açıklanmasıyla hamdolsun piyasalarda olumlu yönde, gözle görülür hareketlenme başladı.”

“Ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz.”

“Sanılmasın ki milletin bize verdiği kredi sonsuzdur. Kerameti kendimizde gördüğümüz, kendi hesaplarımızın peşine düştüğümüz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir”

AA