Erkek şiddeti devam ediyor

HABER MERKEZİ – Ordu’da Ceren Özdemir’i katleden zanlı suç aletiyle yakalanırken, İstanbul’da bir kadın boşanma aşamasında olduğu Cengiz İlter tarafından 17 yerinden bıçaklandı. Bartın’da bir kadının çalıştığı üniversitenin 5’inci katından atlayarak intihar ettiği öne sürüldü.

Ordu Valisi Seddar Yavuz dün Valilik binasında düzenlediği basın toplantısında, Altınordu ilçesinde Ceren Özdemir’in öldürülmesine ilişkin zanlının saat 15.45 sularında üzerinde suç aletiyle otogar civarında yakalandığını çok sayıda suç kaydının olduğunu belirtti. Yapılan mülakatta katil zanlısının suçunu itiraf ettiğini belirten Yavuz: “Olayı kendisinin gerçekleştirdiğini söylemiştir, beyan etmiştir. Bu kişi 1 Aralık 2019 tarihinde cezaevinden firar etmek suretiyle bu eylemi gerçekleştirmiştir. Aranan bir şahıstır, daha önce de çok sayıda suç kaydı mevcuttur.” dedi.

Öte yandan Ceren Özdemir’in kendisini takip eden zanlıyı fark ettiği, göz göze gelmemeye çalıştığı ve tedirgin yürüdüğünü gösteren mobese görüntüleri paylaşıldı. Twitterda bu görüntüler #Hepimizbiliyoruz hashtag ile paylaşılarak “Hepimiz o bakışın ne olduğunu çok iyi biliyoruz” denilerek “Artık yeter” denildi.

Elif İlter yaşam mücadelesi veriyor

İstanbul Üsküdar’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilişim Daire Başkanı Cengiz İlter geçen hafta boşanma aşamasında olduğu öğrenilen Elif İlter’i 17 yerinden bıçakla yaraladı. Ağır yaralanarak yoğun bakıma alınan Elif İlter, yaşam mücadelesi veriyor. Elif İlter’in Sakarya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olduğu öğrenildi. Olayın ardından Cengiz İlter gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Bartın’da şüpheli kadın ölümü

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbı Hizmetler ve Teknikleri Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı öğretim görevlisi Dr. Güneş Günay S., şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Günay S.’nin üniversite binasının 5’inci katından atlayarak yaşamına son verdiği öne sürüldü.