Ersin Korkut, ‘Amed başkentimiz’ dedi hedef gösterildi

“Diyarbakır, Amed başkentimiz” sözleri nedeniyle hedef gösterilen oyuncu Ersin Korkut, “Ben Diyarbakır’ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım.” dedi.

Oyuncu Ersin Korkut, bir Tiktok videosunda “Diyarbakır’ı nasıl buldun?” sorusuna “Diyarbakır, Amed başkentimiz. Seviyoruz Amed’i” diyerek yanıt verdi. Aynı videoda, “Sen de başkan olmak ister misin abi?” sorusuna Korkut “Başkan ben olayım” diyor.

Bu sözleri nedeniyle iktidar medyası tarafından hedef gösterilen Korkut, ayrıca sosyal medya Twitter’da da “#ErsinKorkutTutuklansın” etiketiyle gündem oldu.

Korkut özür diledi

Korkut, hedef gösterilmesinin ardından Instragram hesabından açıklama yaptı. “Binlerce yıllık tarihiyle, medeniyetlere beşiklik yapmış kültür başkenti Diyarbakır’dayız” yazılı daha önce paylaştığı fotoğrafla birlikte açıklamasında şunları ifade etti:

“Ben Diyarbakır’ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege’nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi… Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve ‘Ankara’dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye’de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim.” 

Yeni1Mecra