Eşbaşkan ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edildi

HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ın “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edildiğini duyurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ı “kesin ihraç” talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Mazıdağı Belediye Eş Başkanımız Nalan Özaydın hakkında belediye iş ve işlemlerinde partimizin ilkelerine aykırı tutum göstermesi ve kurulumuza ulaşan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda; belediye eş başkanlığı yaptığı dönemde imzasının bulunduğu bazı iş ve işlemlerinde usulsüzlüklere bulaştığı somut bir şekilde tespit edilmiştir” denildi.

Sonuç paylaşılacak

Özaydın’la ilgili ortaya çıkan durumdan ötürü kendisi ile ilgili disiplin süreci başlatılması kararı verildiği vurgulanan açıklamada, “Özaydın ‘kesin ihraç’ talebi ile HDP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Özaydın hakkındaki disiplin süreci tamamlandığında konunun detayları ve sonuçları kamuoyu ile yeniden paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

MA / ANKARA