EŞİK Platformu ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi 25 Kasım’da buluşuyor

Eşitlik İçin Kadın (EŞİK) Platformu ile Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) 25 Kasım’da yapacağı toplantıda, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması konusunda parlamentoların rolü ele alınacak.

Toplantı kadınlara açık gerçekleştirilecek.

Fotoğraf: DepoPhotos

AKPM ve Eşitlik İçin Kadın (EŞİK) Platformu 25 Kasım’da Zoom uygulaması üzerinden buluşacak. EŞİK Platformu’nun ev sahipliğinde 25 Kasım Uluslararası kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü kapsamında saat 11.30-13.00 saatleri arasında yapılacak toplantıda, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması konusunda parlamentoların ve sivil toplumun rolü ve önemi ele alınacak.

Toplantıda, Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi eski üyesi Yakın Ertürk kolaylaştırıcı olacak. Toplantıya katılacak konuşmacılar ise şöyle;

AKPM Eşitlik ve Ayrımcılığı Önleme Komisyon Başkanı Petra Bayr, PES Kadın Başkanı ve AKPM Kadına Şiddet Genel Raportörü Zita Gurmai, AKPM Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu Kadın Çalışma Grubu Koordinatörü Azadeh Rojhan Gustafsson.

CHP, HDP ve İYİ Partili kadınlar da katılacak

Toplantıya CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanı Şenol Sunat ve farklı partilerden kadın milletvekilleri ile kadın siyasetçiler katılacak.

Basına ve kadınlara açık olacak toplantıda, İngilizce’den Türkçe’ye simultane çeviri yapılacak. İsteyen kadınlar toplantıya Zoom linkinden katılabilecek.

Yeni1Mecra