Eski AKP’li yönetici Arpa’nın 5 farklı kurumdan maaş aldığı iddiaları Meclis’te

HDP’li Turan, eski AKP Bilecik Gençlik Kolları Başkanı Davut Arpa’nın 5 farklı kamu kurumundan maaş aldığı iddialarını meclis gündemine taşıdı.

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, eski AKP Bilecik Gençlik Kolları Başkanı Davut Arpa’nın 5 farklı kamu kurumundan maaş aldığı iddialarına ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması için Meclis’e soru önergesi verdi.

Önergenin gerekçesinde basında eski AKP’li yönetici Davut Arpa’nın 5 farklı kamu kurumundan maaş aldığının iddia edildiğini belirten Turan, adı geçen kurumları ise şu şekilde sıraladı:

“Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı, Tarım Kredi Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (TAREKSAV) Yönetim Kurulu Üyesi, Tarım Kredi Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Tarım Kredi Birlik Yönetim Kurulu Başkanı.”

Turan, önergede şu soruların yanıtlanmasını istedi:

1. Bu iddialar doğru mudur? Eğer doğru ise ilgili kişi bu kurumlardan ne kadar maaş almaktadır?

2. İddialar eğer doğru ise, on binlerce ziraat mühendisinin işsiz olduğu ülkemizde bu pozisyonlara layık başka kimse bulunamamakta mıdır?

3. İddialar eğer doğru ise bütün bu pozisyonlarda aynı kişinin yer almasının sebebi nedir?

4. İddialar eğer doğru ise çiftçi borçlarının olağanüstü boyutlara ulaştığı, girdi maliyetlerinin her gün arttığı günümüzde bir kişinin bu kadar kazanç elde etmesi vicdani ve ahlaki midir?

Yeni1Mecra