Evdekal ve dizi çek

Küçük bir tanıtımla haber verilen pandemik polisiye dizisi On4 Gün izleyici nezdinde merak uyandırdı. Sloganı “Corona pozitif bir adam ve karantinada bir cinayet” olan projenin yapımcılığını Meraklı Filmler ekibi ve Orhan Erkal gerçekleştiriyor. Galasını geçtiğimiz günlerde internet üzerinden yapmasıyla da bir ilke imza atan On4 Gün’ün sıfırıncı bölümü Meraklı Filmler hesabından izlenebiliyor.

Devam bölümleri Haziran ayından itibaren dizi ve filmlerin ücretsiz izlenebildiği puhutv platformunda takip edilebilecek olan yapımın yönetmenliğini Şahin Altuğ üstleniyor. Virüse yakalanan Komiser Gazanfer’in evinde tedavi görürken ekibiyle birlikte gizemli bir intihar vakasını çözmek zorunda kalışıyla başlayan olayların anlatıldığı dizi sektöre farklılık getirmiş durumda. Alternatif çıkış yolları arayan sinema ve televizyon dünyası için yeni çözümler sunması beklenen çalışmanın Muhammet Uzuner, Güneş Zavrak, Emrullah Çakay gibi değerli oyuncuların yanı sıra sürpriz isimlere de yer vereceği belirtiliyor.

Yapı Kredi Yayınları’ndan iki dergi hediye

Yirmi yedi yıldır itinayla sürdürülen bir yayın kitap-lık dergisi. Yapı Kredi Yayınları tarafından çıkarılan kitap-lık dolu içeriğiyle edebiyat ortamının vazgeçilmezlerinden addediliyor.

Mayıs-Haziran sayısının ücretsiz şekilde erişime sunulması oldukça sevindirici bir gelişme. Editör Murat Yalçın’ın yazarlar Doğan Yarıcı ve İnan Çetin’le yaptığı doyurucu söyleşiyle açılan dergi şiirler, öyküler, eleştiriler ve incelemelerle devam ediyor. Önemli isimlerin birbirinden değerli çalışmaları arasında Mehmet Rifat imzalı Proust’un Yapıtlarında Baudelaire’in Dizeleri Dolaşıyor metni de okunması gerekenlerden.

Yapı Kredi Yayınları’nın bir diğer önemli dergisi Sanat Dünyamız’ın da Mayıs-Haziran sayısı ücretsiz biçimde erişime açıldı. Nesli Gül Durukan imzalı Ses Sanatında Gürültü: Teknoloji ve Makine adlı metinden Ezgi yakın imzalı Karanlık Zamanların Getirdiği Tuhaf Bir Macera metnine uzanan geniş bir skalada değer katan çalışmaların bulunduğu Sanat Dünyamız’ın yeni sayısı bu zorlu günlerde sanatla ilişkisini devam ettirmek isteyenlere nice kapılar açıyor.