Evli olduğu erkek tarafından Bingöl’e götürülen Bahar ölü bulundu

Şiddet gördüğü gerekçesiyle bir süre İstanbul’da sığınma evine “sığınan” Bahar Topal (27), daha sonra kaldığı yeri öğrenen evli olduğu Osman Topal tarafından Bingöl’e götürüldü.

Bahar, dün gece silahla öldürülmüş olarak bulundu.

Bingöl Barosu Kadın Komisyonu, olayla ilgili soruşturmanın derinleştirilmesi talebinde bulunacaklarını belirtti.

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde dün akşam saatlerinde duyulan silah sesleri üzerine çevredekilerin haber vermesiyle gelen polisler, silahla öldürülmüş bir kadın buldu. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından kadının cenazesi otopsi işlemleri için Bingöl Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Başlatılan soruşturma doğrultusunda cenazenin Bahar Topal’a (27) ait olduğu belirlendi.

Osman Topal, Bahar’ı kaldığı yeri öğrenerek Bingöl’e getirdi

Edinilen bilgilere göre; ev içi şiddete maruz kalan Bahar Topal, iki ay önce Karlıova’dan ayrılıp İstanbul’a gitti. Burada Sultanbeyli Polis Karakolu’na giden Bahar, talebi doğrultusunda bir sığınma evine yerleştirildi. Bir süre sığınma evinde kalan Bahar, daha sonra sığınma evinden ayrıldı. Ancak evli olduğu Osman Topal, ısrarlı takibi sonucu Bahar’ın İstanbul’da kaldığı yeri öğrendi. Osman Topal, bir hafta önce Bahar Topal’ı Bingöl’e getirdi.

Şüpheli Osman Topal tutuklandı

Bahar Topal’ın silahla öldürülmesi olayıyla ilgili Osman Topal gözaltına alındı. Bingöl Barosu Kadın Komisyonu twitter hesabından olaya ilişkin paylaşımda bulundu. Gözaltına alınan Osman Topal’ın savcılık ifadesinin ardından tutuklanması talebi ile sorgu hakimliğine sevk edildiğinin belirtildiği paylaşımda, Osman Topal’ın tutuklandığı ifade edildi.

Uzaklaştırma kararı bulunuyordu

Paylaşımda, Osman Topal’ın ifadesinde İstanbul’a giderken silahla gittiğini doğruladığı, hakkında verilen uzaklaştırma kararının kendisine tebliği edilmesiyle Bahar’ın sığınma evinde olmadığını anladığını anlattığı aktarıldı.

‘Tek başına hareket etmediğine dair ciddi şüpheler var’

Kadın Komisyonu, ayrıca şüpheli Osman Topal’ın anlatımı ve olayda tek başına hareket etmediğine dair ciddi şüphelerinin oluştuğunu belirterek, soruşturmanın derinleştirilmesi talebinde bulunacaklarını bildirdi.