Evrensel gazetesi çalışanlarının basın kartları iptal edildi

Basın Kartları Komisyonu’na basın kartlarının yenilenmesi için başvuruda bulunan Evrensel gazetesi çalışanlarının basın kartları iptal edildi. Basın kartı iptal edilenler arasında TGS Genel Başkanı Durmuş da bulunuyor.

Fotoğraf: Evrensel gazetesi

Basın Kartları Komisyonu’nun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmasından sonra uzun zamandır yenileme başvurusu yapan gazetecilere “bekleniyor” denilen sarı basın kartları iptal edildi. Evrensel gazetesinde yer alan habere göre; Gazeteciler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının “Basın Kartı Sorgulama” bölümüne baktıklarında kartlarının karşısında “iptal edildi” ifadesini gördü.

Kartların iptal gerekçesi öğrenilemedi

Gazeteciler kartların iptal edilme gerekçesini öğrenmek amacıyla aradıkları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Destek Hattı’na yanıt veren olmadı. Ankara’dan sürekli basın kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) adına Basın Kartları Komisyonunda görev yapmış olan Sultan Özer ve sürekli basın kartı sahibi Fevzi Argun’un da kartları iptal edildi.

TGS Genel Başkanı Durmuş’un da kartı iptal edildi

Basın kartları iptal edilen gazeteciler şöyle: Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Yazı İşleri Müdürü Şengül Karadağ Bayhan, TGS Genel Başkanı ve haber müdürü Gökhan Durmuş, haber editörü olan Vural Nasuhbeyoğlu, sorumlu yazı işleri müdürü Görkem Kınacı, sayfa editörü İskender Bayhan, haber redaktörü Şükrü Taş, foto muhabiri Sevil Atar ve muhabirler Şerif Karataş, Derya Dursun, Ercüment Akdeniz, Elif Ekin Saltık, Elif Görgü, Emine Uyar, Mehmet Özer, Özer Akdemir, Nazire Yaşar ile yazar Erol Aral’ın basın kartları iptal edildi.

Kaç gazetecinin basın kartının iptal edildiği henüz bilinmiyor.