Fahrettin Altun’dan ‘Ölümüne, ölümüne!’ twiti

HDP’nin Gara’da yaşamını yitiren asker ve polislerle ilgili “Halkın gerçekleri bilmeye hakkı vardır” açıklamasına, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan “Bu ülkeyi size böldürtmeyeceğiz. Ölümüne, ölümüne!” twiti attı.

Ordunun Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi içinde yer alan Gara’ya yönelik yaptığı operasyon ve PKK’nin çeşitli tarihlerde alıkoyduğu asker ve polislerin yaşamını yitirmesiyle birlikte HDP hedef tahtasına konuldu.

HDP MYK’sının ölümlerin araştırılması yönündeki açıklamasıyla birlikte bir süredir hükümet çevrelerinin “HDP kapatılmalıdır” yönünde yürüttüğü kampanya hız kazandı. 

HDP Genel Merkezin twitter hesabından “Kimse sebep olduğu kan ve gözyaşını, HDP’ye dil uzatarak temizleyemez. 6 milyondan fazla oy almış partimize dil uzatmak, sarayın bol maaşlı medya kayyımı olan Fahrettin Altun’un boyunu aşmaktadır. Halkın gerçekleri bilmeye hakkı vardır. Hesap vereceksiniz” mesajı paylaşıldı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da HDP mesajını alıntılayarak, “Milletimiz sizden şehitlerimizin hesabını soracak. Sadece sizden değil sizinle birlikte yol yürüyenlerden de. PKK’nın kontrolünde olan bir şer odağıyla mücadele etmek benim asli görevimdir.

Tehditleriniz bize sadece güç verir! Bu ülkeyi size böldürtmeyeceğiz. Ölümüne, ölümüne!” mesajını paylaştı.