Fatma Çakan kızının yanında bıçakla katledildi

Çanakkale’de Fatma Çakan boşanma aşamasında olduğu Aydın adlı erkek tarafından kızının yanında bıçakla katledildi.

Fatma Çakan

Çanakkale merkeze bağlı Kurşunlu köyünde kadın cinayeti yaşandı. Haber sitesi Çanakkale Yorum’da yer alan habere göre; 19 yaşındaki kızıyla birlikte bir fabrikada çalışan Fatma Çakan, gece vardiyası dönüşü servis minibüsünden inerek kızıyla beraber evine yürüdüğü sırada boşanma aşamasında olduğu Aydın isimli erkek tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Fatma Çakan’ı katleden Aydın adlı erkek

Fatma Çakan, kalp ve karın bölgesinden aldığı bıçak darbeleriyle olay yerinde hayatını kaybetti. Boşanma aşamasında olduğu için bir süredir Kurşunlu köyündeki annesinin evinde yaşayan Fatma Çakan’ın iki kızının olduğu öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, saldırısının ardından olay yerinden kaçan şüpheli Aydın’ın gözaltına alınarak emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Fatma Çakan’ın katledilmesine kadın örgütleri ve aktivistler başta olmak üzere çok sayıda kişi twitterda tepki gösterdi. #FatmaÇakan etiketiyle yapılan paylaşımlarda, kadın cinayetlerinde yaşanan artışa dikkat çekilerek, Fatma Çakan’ın boşanma sürecinde olduğu erkek tarafından daha önce tehdit edildiği belirtildi.