Ferit Şenyaşar: Geç gelen adalete de razıyız

Annesi Emine Şenyaşar ile birlikte Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde 141 gündür “adalet” nöbetini sürdüren Ferit Şenyaşar, “Geç gelen adalete de razıyız. Artık bu zulüm bitsin” dedi. 

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Sabahın erken saatlerinde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine Şenyaşar ile Ferit Şenyaşar, “adalet” nöbetini 141. gününde de sürdürüyor. Eylemin yapıldığı yerde “Herkes için adalet”, “Bir anne 141 gündür Urfa Adalet Sarayı önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi, katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” yazılı dövizler yer aldı.

‘Mücadelemiz 45 derece sıcaklı altında devam ediyor’

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Ferit Şenyaşar, Urfa’da Adliyesi önünde annesiyle Emine Şenyaşar ile birlikte adalet mücadelelerinin 45 derece sıcaklık altında devam ettiğini anlattı. Ferit Şenyaşar, “Suruç Devlet Hastanesi’nde ailemize karşı bir katliam yapıldı. Bunu kaymakamından valisine, Cumhurbaşkanına kadar herkes çok iyi biliyor.” dedi.

‘Olayın içinde bir milletvekili olduğu için kimse dava açamıyor’

Katliam üzerinden 3 yıldan fazla zaman geçtiğine vurgu yapan Ferit Şenyaşar, “Bu katliamı yapanlar gözaltına alınmadı, herhangi bir soruşturma açılmadı. Hastanede bizi sevk eden ambulansın görüntüleri bizimle paylaşıldı, paramparça edilmiş, silah sıkılmış, kullanılamaz hale getirilmiş. Buna dair herhangi bir soruşturma yok. Olayın içinde bir milletvekili olduğu için kimse dava açamıyor. Biz bir an önce davanın açılmasını istiyoruz, suçlu kimse cezasını çeksin.” şeklinde konuştu.

 ‘Biz geç gelen adalete de razıyız’

“Adalet” nöbetlerinin 141’inci gününe girdiğini anımsatan Ferit Şenyaşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Annem ile birlikte 141 gündür buradayız. Adliye binasına girdiğimizde kendimizi gözaltında ya da hastanede buluyoruz. Biz buradan hukuk örgütlerine çağrıda bulunmak istiyoruz, haklı davamıza hukuki destekte bulunun. Bu destekte bulunursanız, hep birlikte ‘adalet’ diye haykırsak Türkiye’de benzer mağduriyetler yaşayan herkesin mağduriyetinin giderileceğini düşünüyoruz. ‘Geç gelen adalet adalet değildir’ diye söz var, bu saatten sonra biz geç gelen adalete de razıyız. Artık bu zulüm bitsin.”

‘Hiçbir yetkili katliamı inkar etmiyor’

Şenyaşar ailesinin adına açılan sosyal medya hesabı Twitterdan da yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Adalet mücadelemiz Şanlıurfa Adalet Sarayı(!)nın önünde 141 günde… Suruç Devlet Hastanesi’nde bir katliam yapılmış hiçbir yetkili bunu inkar etmiyor. Katliamın içinde milletvekili olduğu için kimse hesapta soramıyor. Adalet istiyoruz. Hukuk örgütlerinden yardım istiyoruz.”