Ferit Şenyaşar: Kararlıyız, adaleti getireceğiz

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde annesi Emine Şenyaşar’la birlikte “adalet” nöbetini sürdüren Ferit Şenyaşar, “Ölümü göze aldık. Kararlıyız, adaleti getireceğiz” dedi. 

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın adalet arayışı sürüyor. Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbeti eylemini 91. gününde de sürdürüyor.

‘Adalet sağlanırsa annem tedavi olmayı kabul edecek’

Sabah saatlerinde annesi Emine Şenyaşar ile adliye önüne gelen Ferit Şenyaşar, adalet arayışlarının 3 ayı geride bıraktığını söyledi. Ferit Şenyaşar, “Ölümü göze aldık. Kararlıyız, adaleti getireceğiz. Annemin sağlık sorunları giderek katlanıyor. Tedavi olmayı da kabul etmiyor. Adalet sağlanırsa, annem de tedavi olmayı kabul edecek. Burada dayanışmayla ayakta kalıyoruz. Duyarlı insanların mücadelemize destek vermesini istiyoruz.” dedi.

Haftanın 3 günü adliye önünde nöbet eylemlerini sürdüreceklerine dair kararlarını 5 gün olarak değiştirdiklerini söyleyen Şenyaşar ailesi, hafta sonu eylemlerini adliyenin kapalı olmasından dolayı evde sürdüreceklerini paylaştı. 

‘Adalet meşalesini yaktık’

Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesapları Twitterdan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“ADÂLET meşalesini Şanlıurfa Adâlet Sarayının önünde yaktık. Hiçbir şey karanlıkta kalmasın. Ceza vermediğiniz her olayın faili, daha da güçlenerek zulüm yapmaya devam ediyorlar. Gelin! Bu zulme, Şanlıurfa Adalet Sarayının önünden dur diyelim.”

MA – URFA