Ferit Şenyaşar: Para cezası bizi yıldıramayacak

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları ‘adalet’ nöbetini 158. gününde de sürdürüyor.

Adalet nöbetlerindeki afiş nedeniyle dün kendilerine para cezası verildiğini hatırlatan Ferit Şenyaşar, “Para cezası bizi yıldıramayacak.” dedi.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar “adalet” nöbetini 158. gününde de sürdürüyor. Fotoğraf: MA

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi devam ediyor. Sabah saatlerinde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, “adalet” nöbetine 158’inci gününde devam ediyor.

‘Talebimize para cezasıyla cevap verdi’

Ferit Şenyaşar Fotoğraf: MA

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Ferit Şenyaşar, “Mücadelemiz zulüm altında devam ediyor. Burada afişlerimizi çalarak, yine afişleri gerekçe gösterip bize ceza yazarak, adalet talebimizden vazgeçeceğimizi düşünenler zavallıdır.” dedi. Dün yine kolluk görevlilerinin zulmüne uğradıklarını hatırlatan Ferit Şenyaşar, şu ifadeleri kullandı:

“Afişimizde hak, hukuk diyoruz ve zulüm bitsin diyoruz. Hastanede 3 insanımızı katledenlerin yargılanması talebine savcılık ve emniyet para cezasıyla cevap verdi. Para cezası bizi yıldıramayacak. Mücadelemiz büyüyerek devam ediyor. Talebimiz karşılık buluncaya kadar buradan ayrılmayacağız.”

Şenyaşar ailesi adına sosyal medya platformu Twitterdan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM İnsan Hakları Komisyonu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan etiketlenerek yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Adliye önündeki nöbetimiz; çektiğimiz çilenin, acının, eziyetin, öfkenin, çaresizliğin sonucudur. Öyle mi kalacak sanıyorsunuz. Annenin adalet talebi ve içinde yanan yangın, şatafatlı saltanatları yakacaktır.”