‘Fethullah Gülen muhabbet fedaisidir’ diyen Ünal’ın FETÖ ile işbirliği cevabı: Asla!

AKP’li Mahir Ünal, Haber Global’den Jülide Ateş’in programına konuk oldu. Ünal, Ateş’in ‘FETÖ ile işbirliği yaptınız mı?’ sorusuna ‘Asla’ cevabını verdi.

Mahir Ünal Haber Gobal’de Jülide Ateş’e konuk oldu

Öte yandan önce, “Kuruluşu itibariyle devleti ele geçirmeyi hedef edinmiş bir yapıdan bahsediyoruz” diyerek FETÖ’yü tanımlayan Ünal, bu sözlerinin üzerinden çok vakit geçmeden şu ifadeleri kullandı:

“Siyasete sızmayı hiçbir zaman düşünmediler. Siyasetle kurdukları ilişkide de son derece açık oldular. AK Parti ile kurdukları ilişkide de son derece açık oldular.”

“AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonraki süreçte AK Parti’nin vesayetle ve darbelerle olan mücadelesinde, AK Parti bütün demokrasi yanlısı, darbe karşıtı sivil toplum örgütlerini yanına aldığında bunlar da geldiler. AK Parti’nin yanında kümelendiler. Ama siyasete sızmayı düşünmediler.”

Haber Global’de yayınlanan “Jülide Ateş’le 40” programına konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, son zamanlarda siyasette yaşanan ’30 Ağustos’ tartışmalarından Karadeniz’deki doğalgaz rezervine kadar merak edilen birçok soruya yanıt verdi.

Mahir Ünal’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

AKP erken seçim istiyor mu?

Biz her ay 3 ile 5 arasında kamuoyu araştırması yapıyoruz ve dört ayrı anket şirketiyle çalışırız. Bunların yaptığı araştırmaları algı haritalarıyla çıkarır, seçmen sadakatinden partiler arasına geçişe kadar bunları belirler ve iletişimimizi bu araştırmalara göre kurgularız. Bizim yaptığımız bu araştırmaların erken seçimle bir alakası yok. 3 yıl gibi bir iktidar süresi olan bir siyasi partinin erken seçim istemesi hiç de makul değil.

‘Seçim psikoloji ile kazanılır’

Seçim kampanya ile kazanılmaz. Seçim, oluşan psikoloji ile kazanılır. Biz ne 31 Mart seçimlerini ne de 23 Haziran’ı kaybetmiş olarak görüyoruz. 31 Mart’ta seçmen bize yüzde 52 onay verdi. Bu bizim için kıymetliydi.

“23 Haziran’da biz şunu yapabilirdik, 13 bin oyun peşine düşmek yerine seçimin tekrarını istemeyebilirdik. Ama her bir oyun bir irade olduğunu bilerek o iradeye sahip çıkmak gerektiği motivasyonuyla hareket ettik.”

Kaynak: Haber Global