Feyzioğlu’dan Ankara Barosu açıklaması

TBB Başkanı Feyzioğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma hutbesindeki sözlerine tepki amacıyla Ankara Barosu’nun yaptığı açıklamayı, tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirtti.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında yapılan, yeni tip koronavirüse ilişkin koordinasyon toplantısının ardından görüntülü açıklama yaptı. Feyzioğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde LGBTİ+ bireylerine ilişkin söylemlerine tepki amacıyla Ankara Barosu’nun yaptığı açıklamaya değindi. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Feyzioğlu, şöyle konuştu:

“Ankara Barosu 100 yıllık Cumhuriyet’in koca çınarıdır. Yöneticilerinin bu nedenle sorumlulukları büyüktür. Her atılacak adımın, her yazılacak kelimenin bu sorumluluğun izlerini taşıması gerekir. Ankara Barosu tarafından yapılan sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir.” dedi.

Ankara Barosu Başkan ve Yönetiminin Türkiye’nin gerçek gündemini değiştirdiğini savunan Feyziyoğlu, “Kovid-19 salgını sebebiyle ülkemiz ve adliyelerin fiilen kapalı olması dolayısıyla meslektaşlarımız, sağlık kaygıları yanında büyük bir ekonomik sıkıntıyla mücadele etmektedir. Bu süreçte avukatların meslek örgütlerine düşen sorumluluk, zor zamanlar yaşayan meslektaşlarımıza el birliğiyle sahip çıkmaktır.” dedi.