Gamze Açar’ın otelin 5’inci katından ‘düştüğü’ iddiası: 5 gözaltı

Ankara’da iş görüşmesi için gittiği otelin 5’inci katından “düştüğü” iddia edilen 17 yaşındaki Gamze Açar hayatını kaybetti.

Gamce Açar’ın şüpheli ölümü üzerine 5 kişi gözaltına alındı.

Gamze Açar

Ankara’da yaşayan 17 yaşındaki Gamze Açar’ın iş görüşmesi için gittiği Kızılcahamam’daki bir otelin 5’inci katından düştüğü iddia edildi. İlk önce Kızılcahamam Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Açar’ın daha sonra götürüldüğü Ankara Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybettiği belirtildi. Açar’ın cenazesi Keçiören’deki Adli Tıp Kurumu’na (ATK) götürüldü.

Alınan bilgilere göre; devre mülk satıcılığı adı altında kurulan sahte bir şirketin satış danışmanı ilanındaki numarayla iletişime geçen Açar’ın sahte şirketin elemanları tarafından önceki gece Kızılay’dan alınarak, otelde konaklaması için Kızılcahamam’a götürüldüğü öğrenildi.

5 kişi gözaltında

Açar’ın kaldığı otelin odasında inceleme yapan polis, odanın dağıldığı, cam bardak kırıklarının olduğu ve böylece bir arbede yaşanmış olabileceği üzerinde durdu. İncelemenin ardından Açar’ın şüpheli ölümüyle ilgili 5 kişi gözaltına alınarak, Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü.

Açar’ın şüpheli ölümü Şule Çet cinayetini hatırlattı

Acar’ın şüpheli ölümü, geçen yıl Çankaya’da Yelken Plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren Şule Çet cinayetini akıllara getirdi. 

MA – ANKARA