Gamze Esgicioğlu cinayetinin ‘intihar’ olarak gösterilmeye çalışıldığı iddiası

Isparta’da evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan 23 yaşındaki Gamze Esgicioğlu’nun babası Mehmet Esgicioğlu, olay sonrası tutuklanan H.B.’nin cinayeti “intihar” olarak göstermeye çalıştığını belirtti.

23 yaşındaki Gamze Esgicioğlu Isparta’da evinde bıçakla öldürülmüş halde bulundu Fotoğraf: AA

Isparta’da 23 yaşındaki Gamze Esgicioğlu, evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Olayla ilgili erkek arkadaşı olduğu öne sürülen zanlı H.B. ise tutuklandı. Gamze’nin babası Mehmet Esgicioğlu Denizli’nin Kale ilçesindeki evinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

‘Kızım ölünce 112’yi intihar etti diye aramışlar’

Baba Mehmet Esgicioğlu – Anne Ümmühan Esgicioğlu Fotoğraf: AA

Soruşturmanın sürdüğünü, adalete güvendiğini söyleyen Esgicioğlu, “Benim kızım gitti. Ciğerim yanıyor. Hukuk mücadelemizi, başkalarının canı yanmasın diye sürdüreceğiz.” dedi. Esgicioğlu, şöyle konuştu:

“Kızım yok yere ölmüş. Bıçaklandıktan 45 dakika sonra sağlık ekiplerine haber vermişler. Kızım bıçaklandıktan sonra bir saat ‘ne yapacağız’ diye düşünmüşler. Kızım ölünce de 112’yi ‘intihar etti’ diye aramışlar. Evdeki kan izlerini kaybetmeye çalışmışlar. Kızımın kimseye zararı yoktu. Keşke yaralandıktan sonra haber verseler, belki yaşayacaktı. Göz göre göre ölüme terk etmişler kızımı.” 

Anne Ümmühan Esgicioğlu ise ciğerinin yandığını ifade ederek, “Allah’ım bana dayanma gücü ver. Niye bıçakladın, niye öldürdün, insan sevdiğini bıçaklar mı?” diye konuştu.

‘H.B. 112’yi olaydan 30 ila 45 dakika sonra aradı’

Öte yandan cinayet sonrası tutuklanan H.B’nin ifadesinde, “kıskançlık” bahanesiyle tartıştığı Gamze’nin mutfaktan aldığı bıçakla kendisine saldırmaya çalıştığını, kendisini korumaya çalıştığı sırada olayın meydana geldiğini iddia etti. H.B., yaralanan Gamze’nin ambulans istememesi nedeniyle 112’ye haber vermediklerini, kanlı pijamalarının çamaşır makinesine nasıl gittiğini ise hatırlamadığını öne sürdü.

Karşı dairede oturan ve yaralı kıza müdahale eden M.K’nin ise ifadesinde, H.B’nin 112’yi olaydan 30 ila 45 dakika sonra aradığını, intihar girişimi ihbarı yaptığını, kızın üzerindeki kıyafetleri değiştirdiğini ve çevredeki kan izlerini silmeye çalıştığını söylediği belirtildi.

Öte yandan evde yapılan aramada uyuşturucu madde kullanma aparatı bulunduğu ve incelemeye gönderildiği de ifade edildi. 

Isparta’daki evinde 13 Ekim’de göğsünden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan Gamze Esgicioğlu (23), Denizli’nin Kale ilçesinde toprağa verilmiş, olayla ilgili gözaltına alınan H.B, tutuklanmıştı.

AA – DENİZLİ