Gazeteci Acarer: Hesap sormaya devam edeceğiz

Almanya’nın Berlin kentinde bir grubun saldırısına uğrayan gazeteci Erk Acarer, saldırıya ilişkin “Faşist, AKP-MHP iktidarına karşı yazdığımız, söylediğimiz her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır” dedi. 

“Elinizden geleni ardınıza koymayın.” diyen Acarer, “Ama biliniz ki hesabını sormaya devam edeceğiz. Bilin ki hesabı kapayan da biz olacağız.” şeklinde konuştu.

Gazeteci Erk Acarer, Berlin’de saldırıya uğradı.

Berlin’de ikamet ettiği evinde saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer, kişisel sanal medya hesabından bir video paylaşarak, yaşananları anlattı. Başındaki iki bölgede kırıktan şüphelenildiği için müşahede altında tutulduğunu ancak kırık olmadığını belirten Acarer, hastaneden eve döndüğünü söyledi.

Oturduğu binanın müşterek avlusunda silahlı üç kişinin saldırısına uğradığını anlatan Acerer, “Saldırganlardan biri ‘Yazmayacaksın ulan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar. Bu İslamcı, faşist, AKP-MHP iktidarına karşı yazdığımız, söylediğimiz her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır, sağlamasıdır.” dedi.

‘Çocuklarımız rahat etsin diye yola çıktı’

Somut olarak da failler konusunda fikri ve bilgisinin olduğunu belirten Acarer, şunları ifade etti:

“Güvenlik güçleri birkaç gün isim grup verme işimiz zorlaşır çember genişler dediler. Ama 10 bin dolar nerede sorusunun cevabı işte tam burada bir yerdedir. Kamu malını çalan silah tüccarları hemen yanı başımızdadır. Şunu söylemeliyim ki hiçbir şey anlayamamışlar. Zira biz kendimiz rahat edelim diye değil, çocuklarımız rahat etsin diye yola çıktık. Bu yüzden gazetecilik yapıyoruz. Bilin ki elimden geldiğince ne Berkin Elvan’ın ne Nihat Kazanhan’ın ahını sahipsiz bırakmayacağım. Bu ülkede açlıktan ve soğuktan uyuyamayan çocuklar yarattınız. Bu nedenle biz uyuyan çocuklarımızın üstünü örtmeye bile utanır hale geldik.”

‘Hesabını sormaya devam edeceğiz’

Şimdi daha sert olma zamanı olduğunu söyleyen Acarer, “Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ama biliniz ki hesabını sormaya devam edeceğiz. Bilin ki hesabı kapayan da biz olacağız.” dedi.

Kaynak: MA