Gazeteci Ahmet Kekeç Kovid-19’dan hayatını kaybetti

Akşam Gazeteci yazarı Ahmet Kekeç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Gazeteci Ahmet Kekeç

Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç Kovid-19 nedeniyle tedavi gördüğün hastanede 56 yaşında hayatını kaybetti. Daha önce 2 kez kanseri yenen ve son olarak akciğerindeki rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören yazar Kekeç, 9 Kasım’da Kovid-19 testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma alınmıştı. 

Ahmet Kekeç’in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, babasının vefatını sosyal medya hesabından, “Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç’i kaybettik. Yağmurdan sonra görüşürüz, babam.” ifadeleriyle duyurdu.

Altun ve Kalın’dan mesaj

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kekeç’in vefatına dair yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Ahmet Kekeç ağabeyin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Güzel bir insanı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mevla mekanını cennet eylesin.”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise “Ahmet Kekeç’i kaybettik. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun. En zor zamanlarda dimdik durdu. Ülkesinin, milletinin hayrı için çalıştı. Geride çok güzel eserler bıraktı. Eserlerine, emanetine sahip çıkacağız.” dedi.

Kaynak: MA/ AA