Gazetecilikte genç soluk: Gazete Rüzgârlı yayın hayatına başladı

Ankara Üniversitesi İLEF’ten mezun olan bir grup genç gazeteci, Gazete Rüzgârlı ismiyle yeni bir internet gazetesi kurdu.

www.gazeteruzgarli.com

Tümü iletişim fakültesi (Ankara Üniversitesi İLEF) mezunu olan ve çeşitli kurumlarda çalıştıktan sonra kendi oluşturdukları bir internet gazetesi için bir araya gelen ve yaklaşık 15 kişiden oluşan genç gazeteciler, Gazete Rüzgârlı ismiyle yayına başladı.

“gazeteruzgarli.com” adresinden haber yayınını bugün başlatan gazeteciler, klasik gazeteciliğin yanı sıra sosyal medya mecralarına özgü gazetecilik formatları oluşturmayı da hedefliyor. Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğini de alan ve üç aydır yürüttüğü hazırlık çalışmaların ardından bugün yayına başlayan Gazete Rüzgârlı’nın tüm kadrosu gazetecilik öğrenimi gördükten sonra Ankara’daki çeşitli medya kurumlarında çalışmış gazetecilerden oluşuyor.

Gazete Rüzgârlı’da yer alan gazeteciler

“Mütevazı ama ciddi bir gazetecilik” yapacaklarını söyleyen Gazete Rüzgârlı ekibi, özgün haberlere ağırlık vererek gerçek ve doğru haber sunacaklarını belirtiyor. Yaygın sosyal medya platformlarındaki hesaplarından da okura ulaşacak olan Gazete Rüzgârlı, sosyal medyanın kendi özelliklerini de dikkate alan yayınlar yapmayı da hedefliyor.

Gazete Rüzgârlı Yayın Koordinatörü Merve Filiz Yavuz

Merve Filiz Yavuz “Gazete Rüzgârlı’yı bildiğimiz gibi gazetecilik yapmak ve mesleğimizin mücadelesini birlikte vermek için kurduk. Ekip olarak üniversite sıralarında başlayan dostluğumuzu çalışma hayatımızda da sürdürerek bir arada kalmaya devam ettik. Meslek dayanışmasına önem veren bir ekip olarak bu dayanışmayı hem ekibimizin içinde hem de alandaki diğer gazeteci meslektaşlarımızla büyüterek sürdürmek istiyoruz. Gazete Rüzgârlı olarak mesleğimizin kamusal sorumluluğunu üzerimize alıyor ve haberlerimizde de bu anlayışı ortaya koymak istiyoruz.”