Gaziantep Valisi: Yüz binde 27’lerden 67’lere çıktık

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentteki vaka sayılarının bir ay içinde yüz binde 27’lerden 67’lere geldiğini belirterek, vaka sayısının düşmesinin kişisel tedbirlere bağlı olduğunu savundu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Kovid-19 denetimlerine katıldı Fotoğraf: AA

Gaziantep Valisi Davut Gül beraberindeki Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan’la Gaziantep Kalesi civarında Kovid-19 denetimi gerçekleştirdi. Gül, gazetecilere, Gaziantep’te 8 bin kişinin denetim faaliyetlerine katıldığını söyledi.

Esnafı ziyaret ederek, tedbirler hakkında bilgi verdiklerini dile getiren Gül, şunları kaydetti:

“Tedbirlere uyulduğu zaman vaka sayıları hızla düşüyor, uyulmadığında ise artıyor. Bir ay içerisinde vaka sayılarında yüz binde 27’lerden 67’lere çıktık. Kurallara uyduğumuzda bir hafta, on gün içerisinde çok çabuk eski rakamlara dönebiliriz. Bu da kişisel tedbire bağlı.”

Ticari hayatın herhangi aksamaya uğramamasını, sürecin kontrollü bir şekilde devam etmesini, aşıların etkisini göstermesini istediklerini belirten Gül, “Koronavirüsün etkisini kaybetmesi belli bir zaman alacak. Hayatın devam etmesi gerekiyor. Her şeyi kararında ve  kontrollü yapacağız. Vatandaşlara da bunları hatırlatıyoruz.” dedi.

Kaynak: AA