GBB: Hizmet pasaportuyla yurt dışına gidip de dönmeyen olmamıştır

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hizmet pasaportuyla yurt dışına giden kişilerin geri dönmediği yönündeki iddialarını “içi boş imalar” diyerek yalanladı.

Fotoğraf: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Gaziantep Belediyesince yapılan açıklamada, sosyal medya kanallarında ima edilen Antep’te de yurt dışına Hizmet Pasaportu ile insan gönderildiği iddiasıyla ilgili açıklama yapılmasının uygun görüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, Hizmet Pasaportu kullanılarak yurt dışına insan gönderilmesi iddialarına adı karışan şahsın bir YouTube kanalında herhangi bir somut bilgiye dayanmayan ifadeler kullandığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“İddialarıyla ilgili bir ayrıntı vermemiş, sadece bu yasa dışı olayın Gaziantep’te de yaşandığına dair içi boş imalarda bulunmuştur. Başkanımız Fatma Şahin hemen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, geçtiğimiz yıllarda bu şekilde Hizmet Pasaportu ile yurtdışına gidip dönüş yapmayan kişi/kişilerin olup olmadığının araştırılmasını istemiştir. Yapılan araştırma neticesinde görülmüştür ki geçtiğimiz yıl zaten pandemi nedeniyle tüm yurt dışı çalışma ziyaretlerinin iptal edildiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daha önceki yıllarda da görevli olarak gidip de dönmeyen kimse olmamıştır. “

Açıklamada, ayrıca iddialara kamuoyu, ulusal ve yerel basın kuruluşlarının itibar etmemesi istendi.

Yeni1Mecra