Gelecek Partisi’nden Şenyaşar ailesine destek ziyareti

Emine Şenyaşar ile oğul Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı “adalet” nöbeti 121. gününde.

Aileyi nöbet eyleminde ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları “Onurlu direnişinize destek veriyoruz.” dedi.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Sabahın erken saatlerinde adliye binası önüne gelen Emine Şenyaşar ile Ferit Yaşar, başlattıkları “adalet” nöbetine 212. gününde de devam ediyor. Nöbet eyleminin yapıldığı yere, “Herkes için adalet”, “Bir anne 121 gündür nöbet eylemlerini sürdürüyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi”, “Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” yazılı dövizler bırakıldı. 

Gelecek Partisi’nden destek ziyareti

Öte yandan aileye dayanışma amacıyla ziyaretler de devam ediyor. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Gani Torun ile Serkan Özcan ve onlarca partili Şenyaşar ailesini ziyaret etti. 

‘Adilimi Celalimi aldılar Fadılımı versinler’

Ziyarete gelen partililere 3 yıldır yaşadıkları zorlukları, haksızlıkları gözyaşlarıyla anlatan Emine Şenyaşar, şöyle devam etti:

“Adliye binasına ne zaman girmek istesek gözaltına alınıyoruz. Davamıza bakacak 8’inci savcı dün belli oldu. Hastanede katliam yapıldı ama görüntüleri silip, hastanenin duvarını boyadılar. Bize yardımcı olun. Benim oğlum cezaevinde, 37 yıl ceza aldı. 3 yıldır tek kişilik hücrede tutuluyor. Oğluma 150 yıl ceza istediler. Ben oğlumun serbest bırakılmasını istiyorum. Benden Adilimi ve Celalimi aldılar, Fadılımı versinler. Bu nasıl devlet? Zalimlerin devleti.”

‘Annem 6 kez gözaltına alındı’

Dayanışma ile ayakta olduklarını anlatan Ferit Şenyaşar, “Bugün 121 gündür annem 65 yaş üstü olmasına rağmen burada gece gündüz ağlıyor. 6 kez burada gerekçesiz bir şekilde gözaltına alındı. Sadece adalet istediği için gözaltına alındı. Dava üstünde hala gizlilik kararı var, bir dava neden 3 yıldır açılmıyor? Hastanede çalışanların raporlarını, görüntüler olmasına rağmen içinde bir iktidar partisinin milletvekili olduğu için davayı açmıyorlar.” şeklinde konuştu.

‘Bu zulmün bitmesini istiyoruz’

Katliamın üzerinden geçen 3 yılda bir muhatap bulamadıklarını dile getiren Şenyaşar, “Annemin sağ gözünde yüzde 70 görme kaybı var ve tedaviyi kabul etmiyor. Oğlum serbest bırakılsın, öyle tedavi olurum diyor. Adalet, dayanışma ve bu zulmün bitmesini istiyoruz.” dedi.

Torun: Bu onurlu direnişinize destek veriyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gani Torun, “Adalet mülkün temelidir” diye bir söz olduğunu belirterek, “Adalet olmadığı yerde mülk olmaz, devlet de olmaz. Bir toplum sadece fakir fukara suç işlediğinde cezalandırıyor ve güçlüler suç işlediğinde onları koruyorsa, o toplumun ayakta kalması mümkün değildir.” dedi.

Hukukun ayaklar altında olduğunu, güçlülerin hukuku olduğunu söyleyen Torun, şöyle konuştu: “Güçsüzlere hukuk, adalet yok. Bu iktidar geçicidir, gittiğinde bu hukuksuzlukların hesabı tek tek sorulacak. Bu zulmü yaşatan herkesten hesap sorulacak. Sizinle dayanışma konusunda kararlıyız. Bu onurlu direnişinize de destek veriyoruz.”

Özcan: Hesabını verecekler

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Serkan Özcan ise, duyduklarından dolayı son derece üzgün olduğunu belirterek, “Bir devlet her şeye dayanır ama hukuksuzluğa, adaletsizliğe, bir annenin gözü yaşlı olmasına dayanamaz. Bunların zalimliği kendilerinden olanı koruyup, kendilerinden olmayanlara yaptıkları zülüm elbette bitecek.” dedi.

“Bugün bu adaleti engelleyen, kendilerini şehrin sahibi zannedenlerde o gün geldiğinde hesabını teker teker verecekler.” diyen Özcan, şöyle devam etti:

“Bunların hiç biri belki sizin kayıplarınızı geri getirmeyecek ama bu olay vesilesiyle gelecek olan adaletle bir daha hiç kimse bir anneyi adliye binası önünde böyle ağlatamayacağını anlayacak. Adaletin, hukukunun olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. İstediğiniz kadar yol, köprü yapın bir anneyi adliye binası önünde 121 gün ağlatıyorsanız, sultanlığınız da saltanatınız da çok geçmeden yıkılır. Yıkıldığı günde bu ülkeye sizin talep ettiğiniz adalet gelecek.”

MA – URFA