Gemide saldırı: 1 ölü 4 yaralı

Gemi Kaptanı Bora Ekşi

HABER MERKEZİ – Gemi kaptanı Bora Ekşi, görev yaptığı İnci Karadeniz adlı gemide okyanusta seyir halindeyken gemi personeli Ergin A. tarafından öldürüldü.

Alınan bilgilere göre; Gemi kaptanı olarak görev yapan Bora Ekçi (42), İnci Karadeniz adlı yük gemisiyle Endonezya’nın Semerang limanından yükünü aldıktan sonra okyanusa açıldı. Kaptan Ekşi bu sırada daha önce tartıştığı makine yağcısı Ergin A. tarafından kamarasının girişinde bıçaklı saldırıya uğradı. Boğazından yaralanan Ekşi hayatını kaybetti. Ergin A. kendisini engellemek isteyen 4 gemi çalışanını da bıçakla yaraladı. Gemi çalışanları Ergin A.’yı yangın tüpüyle etkisiz hale getirdi.

Konuya ilişkin İnce Denizcilik şu açıklamayı yaptı: “20.12.2019 tarihi sabah saatlerinde Hint Okyanusunda seyir halinde bulunan şirketimize ait M/V İnce Karadeniz isimli gemimizde vuku bulan elim hadise sonucu bir personelimiz vefat etmiş ve iki personelimiz yaralanmıştır. Türk Konsolosluğuna ve yasal mercilere gerekli bildirimlerin tamamı yapılmıştır. Şu an itibariyle Hint Sahil Güvenlik duruma müdahale etmiş, yaralılara ilk müdahale yapılmıştır. Yaralıların hayati tehlikesi yoktur.”