Genç akademisyen korona’dan yaşamını yitirdi

Akademisyen Orhan Laboç, koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi. Bitlis Eren Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Laboç, bir süredir Tatvan Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Orhan Laboç – Fotoğraf: MA

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Resim Bölüm Başkanı Öğretim üyesi Dr. Orhan Laboç (42), aniden rahatsızlanması üzerine kaldırıldığı Tatvan Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Göreve 1 yıl önce başlamıştı

Koronavirüse yakalandığı tespit edilen Laboç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Evli ve iki çocuk babası olan Laboç’un BEÜ’deki görevine yaklaşık bir yıldır başladığı öğrenildi. 

Laboç’un yaşamını yitirmesi üzerine BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım tarafından paylaşılan başsağlığı mesajında “Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Orhan Laboç’un yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınları ile Bitlis Eren Üniversitesi ailesinin tüm fertlerine başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.