Gençlik ve Spor Teşkilatı yöneticisi Volkan Uzun köpeğe tecavüz ederek öldürdü

Ankara’da Volkan Uzun’un sabah 4 civarında uzaktan akrabaları olan kişiler tarafından cenazeleri olduğu için kendisine emanet edilen cocker cinsi köpeğe tecavüz ettiği iddia edildi.

Ankara’nın Küçükesat’ta Volkan Uzun sabah 4 civarında kendisine emanet edilen 4-5 aylık cocker cinsi köpeğe tecavüz ettiği iddia edildi. Köpeğin sesleri sonrası komşuların şikayetiyle Doğa ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü ekipleri ile polis harekete geçtiği öğrenildi.

Polislerin, köpeğin sahibinin oğlu ile birlikte kapıyı kırarak içeri girdiğinde köpeği ölü, şahsı da yarı çıplak halde ve baygın şekilde yatarken bulduğu ifade edildi.

Uzun gözaltına alınırken, tecavüz edilen köpek acılar içinde öldü. Tecavüze uğradığına belgelemek için hayvana otopsi yapılıyor. Ancak henüz otopsi raporunun çıkmadığı bildirildi.

Günboyu Gazetesi, köpeğe tecavüz ettiği iddia edilen Volkan Uzun’un Türkiye Gençlik ve Spor Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı olduğunu yazdı.

Volkan Uzun

Sosyal medyada gündem oldu

Sosyal medya üzerinden #volkanuzunkatildir #VolkanUzunTutuklansın etiketi açıldı. Yaprak Çolak adlı bir aktivist de change.org üzerinden Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na yönelik olarak imza kampanyası açtı. “Volkan Uzun Tutuklansın” başlıklı kampanya dilekçesinde şöyle denildi:

Tutuklanması için imza kampanyası açıldı

“Türkiye Gençlik ve Spor Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı Volkan Uzun arkadaşının evinde kendisine sahibi tarafından emanet edilen köpeğe defalarca tecavüz ederek ölümüne sebep oldu. Ayrıca üç aylık başka bir köpeğe ise şiddet uygulayarak darp ediyor. Toplum vicdanını rahatlatacak nitelikte bir cezaya hükum olunmasını istiyoruz.”

HAYTAP gönüllüleri karakol önünde bekliyor

Hayvan hakları savunucuları karakol önünde bekliyor.

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu olayı yakından takip ediyor. Hayvan hakları savunucuları Esat Polis Merkezi önünde Volkan Uzun’un tutuklanması için bekliyor. Uzun’un tutuklanmasını isteyen hayvanseverler, Uzun’un sahibi olduğu bir köpeğe de şiddet uyguladığı yönünde bilgi aldıklarını bildirdi.