Gergerlioğlu ‘Adalet nöbetini’ evinden sürdürecek

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM’de başlattığı “Adalet Nöbetini” evinden sürdüreceğini bildirdi.

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun TBMM’de vekilliği düşürüldü.

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabı Twitterdan yaptığı paylaşımda TBMM’de başlattığı “Adalet nöbetini” evinden sürdüreceğini belirtti. Gergerlioğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Zalimlere kötü haber!!! Adalet nöbetim evimden sürecektir. Her bir haneyi, kurumu adaletle doldurmak zor mudur? Hepimiz başarabiliriz Adalet bir nöbet, bir direniş olduktan sonra ne meclis yasağı ne zindan dinler!”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u etiketleyen Gergerlioğlu, “Bu arada @MustafaSentop vekillerin arabasını taciz ettirme!” dedi.

Pijama ve terlikleriyle gözaltına alınmıştı

Gergerlioğlu, 17 Mart’ta TBMM’de hakkındaki yargı kararının okunmasıyla vekilliğinin düşürülmesinin ardından Meclis’te tuttuğu Adalet Nöbeti’nin 5’inci gününde dün gözaltına alınmıştı. Sabah namazını kılmak üzere abdest almak için gittiği lavabonun önünden, pijama ve terlikleriyle zorla gözaltına alınan Gergerlioğlu, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Gergerlioğlu, polislerin kendisini zor kullanarak gözaltına aldığını belirterek, “İfade ve ibadet özgürlüğüm ihlal edilmiştir ve güç kullanılmak suretiyle darp edildim.” demişti.

Yeni1Mecra