Gergerlioğlu: Siz beni ben de direnmeyi seçtim

Adalet Nöbeti’ndeki Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu ziyaret eden Barış Anneleri, “Meclis’te olsanız da olmasınız da bizim irademizsiniz, vekilimizsiniz” dedi.

Adalet Nöbeti’ndeki Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu Barış Anneleri ziyaret etti

 Milletvekilliği düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, başlattığı “Adalet Nöbeti” eylemini 13 gündür sürdürüyor. Parti Genel Merkezi’nde devam eden nöbet eylemine gün içinde ziyaretçiler gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda bir dayanışma ziyaretini de Ankara’daki Barış Anneleri gerçekleştirdi. “Gergerlioğlu bizim irademizdir” diyen Barış Annesi Münibe Koç, “Siz sabahın altısında o şekilde gözaltına alındığınızda ben sandım ki o Meclis çöktü. Orhan Doğanlar, Leyla Zanalar aklımıza geldi. Adalet inşallah yerini bulacaktır. Biz her zaman adalet istiyoruz. Siz Meclis’te olsanız da olmasınız da bizim irademizsiniz, vekilimizsiniz” dedi.

Gergerlioğlu da şunları söyledi: “Gözaltından çıktığım zaman beni arayıp üzüntülerinizi hemen dile getiren annelerimizsiniz. Halk beni seçti, ben de direnmeyi seçtim. Şunu unutuyorlar; biz 40, 50 kişi değiliz ki. Arkamızda en az 7 milyon oy veren insan var.”

Adalet Nöbeti’ne ziyaretler sürüyor.

MA / ANKARA