Gergerlioğlu: Yazarları arasında AYM Başkanı’nın da bulunduğu kitap ‘sakıncalı’ bulundu

Milletvekili Gergerlioğlu, Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu’nun yazarları arasında AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın da bulunduğu “İfade Özgürlüğü İlkeler ve Türkiye” adlı kitabı “sakıncalı” bulduğuna dikkat çekti.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya Twitter hesabından “İfade Özgürlüğü İlkeler ve Türkiye” adlı kitabı “sakıncalı” gerekçesiyle Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu tarafından verilmediğini belirtti.

Gergerlioğlu, kitabın kapak fotoğrafıyla birlikte Adalet Bakanlığını, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nü de etiketleyerek şu paylaşımda bulundu:

“Şu skandala bakar mısınız? Cezaevleri derebeylik mi? Bandrollü, aralarında AYM başkanı Zühtü Arslan’ın da yazarı olduğu bir kitap bu Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu sakıncalı diyerek bu kitabı vermemiş..!”

İletişim yayınlarından çıkan kitabın yazarları arasında ise şu isimler yer alıyor: Gökçen Alpkaya, Kerem Altıparmak, Arnaud Amouroux, Zühtü Arslan, Christoffer Badse, Fikret Başkaya, Ayhan Bilgen, Osman Can, Mustafa Erdoğan, Fikret İlkiz, Levent Korkut, Laurent Pech, Sophıe Redmond, Türkan Sancar, Şanar Yurdatan yer alıyor.