Gergerlioğlu’ndan Silivri Cezaevi’nde koronavirüs iddiası

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Silivri Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde koronavirüs olduğuna dair bir tutuklu yakınından gelen bir mesajı sosyal medya hesabından paylaştı.

HDP’li Gergerlioğlu, bir tutuklu yakınından gelen mesajı paylaştı. Gergerlioğlu, Silivri 7 No’lu C 7 koğuşunda kalan Enes Karaduran’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığına dair ağabeyinin mesajını duyurdu. Söz konusu tutuklunun ağabeyinden gelen mesajda, koğuştaki diğer tutuklulara test yapılmadığı iddiasına da yer verildi.

HDP’li Gergerlioğlu mesajına Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün @ctekurumsal hesabını da etiketledi.

Gergerlioğlu’nun Sincan iddiası doğru çıkmıştı

Gergerlioğu daha önce de Sincan Cezaevi’nde koronavirüse yakalanan bir tutuklu bulunduğunu ve hastanede tedavi altına alındığını açıklamıştı. Ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianın doğru olmadığını ifade ederek Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Fakat Gergerlioğlu söz konusu tutuklunun tahliye edildiğini ardından da yaşamını yitirdiğini kamuoyuna duyurmuştu.

İlgili olabilecek video