Giresun’da kayıp çocuğu arama çalışmaları devam ediyor

Giresun’un Bulancak ilçesinde kaybolan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’ni arama çalışmaları sürüyor. 

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde 27 Haziran akşamı oyun oynamak için evden çıkan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’nin akşam saatlerinde eve dönmemesi üzerine ailesi ve komşuları tarafından aramalara başlandı.

Ancak aramalarda Tirsi’nin bulunmaması üzerine ailesi gece saat 21.10’da durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine başlatılan arama çalışmasında şu ana kadar bir sonuç alınamadı.

Bölgede jandarma özel harekat, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), AKUT, UMKE, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, iki arama köpeğiyle Tirsi’nin bulunması için çalışmalara devam ediliyor. Çalışmalarda 150’yi aşkın personel görev alıyor.

Valilik dün yaptığı açıklamada, İcilli köyünde ikamet eden 2013 doğumlu İkra Nur Tirsi’nin 6 yaşlarındaki kardeşi ve kuzeni ile oyun oynamak üzere evden çıktığı, akşam saatlerine doğru evlerine dönmemesi üzerine aile ve komşular tarafından aramalara başlandığı belirtilmişti. Açıklamada, bölgede dün akşam saat 22.00’den bu yana aralıksız şekilde arama tarama faaliyetlerinin sürdürüldüğü belirtilmişti.  

AA – GİRESUN