Gökhan Ağtaş kendisinden ayrılan Sevgi Tekin’i tabancayla öldürdü

Ankara’nın Mamak ilçesinde Gökhan Ağtaş, kendisinden ayrılan Sevgi Tekin’i pencere camını kırarak girdiği evinde tabancayla vurarak öldürdü.

Sevgi Tekin’in Gökhan Ağtaş’ın tehditleri nedeniyle daha önce polis karakoluna giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Gökhan Ağtaş (26), 5 ay önce ayrıldığı Sevgi Tekin’in (33), Mutlu Mahallesi 706. Sokak’ta yaşadığı binaya gitti. 4 katlı binanın bodrum katında oturan Tekin’in evine girmek için eline bir parke taşı alan Ağtaş, salonun pencere camını kırdı.

Kız kardeşi ve kızını odaya kapattı

O sırada kız kardeşi S.K. ve 17 yaşındaki kızı S.K. ile mutfakta çay içen Sevgi Tekin, panikle ne olduğunu anlamak için salona gittiğinde pencereden içeri giren Ağtaş’ı karşısında gördü.
Ağtaş, elindeki tabancayla tehdit ettiği Tekin’in kız kardeşi ile kızının cep telefonlarını ellerinden alarak bir odaya kapattı.

Darp ettikten sonra silahla vurarak kaştı

Salonda yalnız kaldığı kadına hakaretler savurup darp etmeye başlayan Ağtaş, 3 el ateş ederek olay yerinden kaçtı. Silah sesleri üzerine kapıyı zorlayıp teyzesi ile odadan çıkan S.K, annesini kanlar içinde yerde buldu. Zanlı Ağtaş’ın bir kenara attığı cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan S.K, annesini vurulduğunu belirterek acil yardım istedi.

Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. 112 Acil Servis ekibi, ağır yaralı Sevgi Tekin’e müdahale ederek ambulansla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisine kaldırdı. Kadının kızı ve kardeşi de bir taksiyle hastaneye gitti.

Defalarca tehdit edildi

Sevgi Tekin’in 3 yıldır birlikte yaşadığı Gökhan Ağtaş’tan gördüğü şiddet nedeniyle 5 aydır ayrı yaşadığı ve bu nedenle de uzun süredir tehdit edildiği belirtildi. Olay sırasında yanındaki kızının ise kadının eşinden boşandıktan sonra 11 ve 15 yaşlarındaki kardeşleri ile birlikte verildiği Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurdundan kaçarak annesinin yanına geldiği anlaşıldı.

‘Tehditler nedeniyle daha önce şikayetçi oldu’

Anne kızın birlikte evlere temizliğe giderek geçimlerini sağlamaya çalıştıkları ifade edildi. Tehditler nedeniyle annesinin daha önce polis merkezine giderek şikayetçi olduğunu vurgulayan kız çocuğu, hastane önünde ölüm haberini alınca teyzesine sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Katil zanlısı Gökhan Ağtaş’ın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Kaynak: AA